Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

У Полтаві відкрили Алею пам’яті захисників України

У Полтаві відкрили Алею пам’яті захисників України

Від ідеї до реалізації. Півтора року пройшло з моменту, коли матері загиблих учасників АТО вирішили висадити живу алею в пам'ять про своїх дітей. Сьогодні відкрили Алею пам’яті захисників України. Побували там Ігор Ізотов та Павло Лопатюк.

Ігор Ізотов, журналіст: Ця алея у парку Івана Котляревського віднині називається Алея пам’яті захисників України. Тут встановили освітлення, зробили місця для відпочинку а в кінці алеї встановили ось цей пам’ятний знак де знаходиться інформаційна дошка, яка відображає інформацію про полтавців, що загинули в зоні АТО.

На відкритті алеї присутні дружини та матері загиблих учасників АТО. Мати загиблого розвідника Романа Василенка пані Марина розповідає: її син поїхав на фронт добровольцем. Про це їй не сказав. Загинув рік тому, 10 лютого.

Марина Вирлон, мати загиблого солдата: Все прекрасно зробили. Стенд взагалі чудовий. Фотографії гарні. Мало написано про дітей, але всього не вмістиш.

Ідею створення такого меморіального знаку запозичили у Вінниці. Вартість усіх робіт з облаштування території склала 1,5 млн. грн.

Оксана Деркач, секретар міської ради Полтави: Хотілося, щоб це було нетрадиційно. Не просто, щоб викарбувані слова. Я бачила, щоб подібне у Вінниці. Ми взяли креслення попросили у них. Їх передали проектанту і зараз все вже втілено у життя.

Уздовж Алеї пам’яті захисників України висадили дуби, що виростила мати одного із загиблих в АТО, Тамара Горячевська.