Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Хабарі та завдання – полтавські патрульні про роботу за 2 роки

Хабарі та завдання – полтавські патрульні про роботу за 2 роки

За два роки роботи патрульних поліцейських Полтавщини - півсотні звільнених працівників та понад сто п’ятдесят тисяч викликів. Які нині проблеми у роботі та про ставлення полтавців до патрульних – дізнавалися мої колеги Лілія Пархоменко та Олексій Липоватий.

Більше 200 викликів щодоби отримують патрульні Полтави. Серед найбільш поширених – конфлікти, крадіжки та адмінправопорушення. На місце прибувають у середньому за дев’ять хвилин, каже начальник Управління патрульної поліції Полтавщини Віталій Мельничук. За два роки автопарк патрульних зріс до 35 машин. Їх – вистачає, каже пан Віталій.

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції Полтавщини: Всі автомобілі знаходяться в належному стані, є в нас 2 автомобілі, які очікують ремонту. Не з вини патрульного вони потрапили на СТО.

Полтавець Сергій Педан говорить: у перший рік роботи структура патрулювала місто більш активно.

Сергій Педан, полтавець: Спочатку було, їздили і по таких вулицях не центральних. А зараз ідеш – вони десь стануть, віддихають. Таке. Щось роблять. А що – незрозуміло.

За лютий цього року патрульні отримали 13 подяк та два десятки скарг на свою діяльність, розповідає старший інспектор відділу моніторингу Богдан Дячук. Раніше він патрулював місто протягом восьми місяців. Каже: у роботі багато залежить від самих правоохоронців.

Богдан Дячук, старший інспектор відділу моніторингу Управління патрульної поліції Полтавщини: Кожен патрульний – це альтруїст. Він повинен не шкодувати свої сили, своє здоров’я. Друге – це повинна бути витримка в патрульного. Люди різні бувають, з людьми треба знаходити спільну мову.

Кілька днів тому викликала патрульних полтавка Анна Гонтова. Поліцейські, каже, були ввічливими і виконали свою роботу.

 Анна Гонтова, полтавка: Ребенок мой с друзями обращались. Приехало 2 машины на вызов. Перезвонили, сказали: «Придите, заберите ребенка». На украинском разговаривали. Достаточно… Мне понравилось.

Два випадки хабарництва співробітників патрульної поліції області задокументували від моменту створення.

 Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції Полтавщини: Один з них за ініціативи нашого Управління, просто ця інформація була реалізована через інші служби. Щодо випадку зі мною – я не хотів би його коментувати. Зараз ведеться слідство, не всі матеріали справи розсекречені.

Нагадаю, патрульна поліція з'явилась у Полтаві 5 березня 2016-го. Тоді присягу склали 245 правоохоронців. На патрулювання виїхав 21 екіпаж.