Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Перерахунок доплат до пенсій військових буде у кілька етапів (Оновлено)

Перерахунок доплат до пенсій військових буде у кілька етапів (Оновлено)

Пенсії військовим та силовикам підвищать. Виплачувати їх почнуть з березня. Які суми отримуватимуть, зокрема,  колишні військові  та чи влаштовує їх нове рішення Кабінету міністрів, дивіться далі.

Ці кадри були зняті 27-го лютого цього року. Тоді біля облдержадміністрації пенсіонери силових відомств вимагали осучаснення  виплат. Учасник мітингу – полковник запасу Олександр Баленко пояснює протестні настрої  тим, що пенсії військовим не перераховували більше 10-ти років.

Олександр Баленко,  заступник голови «Координаційної ради ветеранських організацій силових структур Полтавської області»: Зараз перерахунку пенсій не зроблено. Було часткове підвищення у 2012-му році, яке навіть не перекрило інфляцію.  І на сьогодні у цивільних мінімальна пенсія складає 1450 гривень, тобто вона зросла в кілька разів. Але на цей час військовим так і не зробили ніякого перерахунку пенсій.

Олександр Баленко говорить: пенсійні виплати  мають перерахувати за сучасними посадовими окладами.

Олександр Баленко,  заступник голови «Координаційної ради ветеранських організацій силових структур Полтавської області»: В законі чітко встановлено: при зміні грошового забезпечення військовослужбовців відповідної категорії повинна перераховуватись пенсія. Перерахунок пенсій треба проводити у відповідності із законом. І не змінювати законодавство постановами Кабінету міністрів. Тому що для цього немає ніяких підстав.

55-річний полковник Іван Петренко – учасник бойових дій в Афганістані та в зоні антитерористичної операції на Сході України. Каже: пенсії військових, які не брали участі у бойових діях,  не можна прирівнювати до нових окладів. Зокрема, зарплат командирів батальйонів чи бригади, які діють в зоні АТО.

Іван Петренко, учасник Афганської війни та АТО: Якщо держава потрапила великі кошти  нас підготовку людини за фахом військового, то основним критерієм його являється участь у веденні бойових дій. Якщо військовий не воював, то напевно він не виконав ті обов’язки які на нього покладалися.

За постановою  уряду з першого січня цього року  виплати осучаснять звільненим у запас військовим й ветеранам силових структур, розповідає начальник управління пенсійного  забезпечення військовослужбовцівСергій Марченко.

Сергій Марченко, начальник управління пенсійного  забезпечення військовослужбовців  обласного управління Пенсійного фонду України: Пенсіонери з числа МВС, які проходили службу в міліції, їм перерахунок буде проведено з 1-го січня 2016-го року. Механізм перерахунку і проведення виплати передбачає, що для пенсіонерів з числа, які проходили службу в міліції, їм буде проведено нарахування за 2016-17-й роки, а виплата фактично буде проводитися з 2019-го року.

Пенсії військових осучаснять за розміром  посадових окладів, звання та відсоткової надбавки за вислугу років. Виплати перерахують у кілька етапів.

0012 Сергій Марченко, начальник управління пенсійного  забезпечення військовослужбовців  обласного управління Пенсійного фонду України: Протягом 2018-го року пенсія буде виплачуватися в розмірі 50-ти відсотків різниці на якій збільшиться пенсія після перерахунку. У 2019-му році ця пенсія буде виплачуватися, ця різниця, у розмірі 75-ти відсотків. І розмірі остаточному – 100 відсотковому, перерахованої пенсії, буде проводитись з 2020-го року.

Сам перерахунок пенсій триватиме до кінця квітня, в залежності від того, як  швидко міністерства та відомства надішлють довідки до Пенсійного фонду, розповів начальник обласного управління Пенсійного фонду Володимир Тараторін. У  середньому пенсії військових збільшаться на півтори тисячі гривень. Скільки потрібно коштів на осучаснення виплат зараз невідомо.

Володимир Тараторін, начальник обласного управління Пенсійного фонду України: Конкретну суму ми назвемо тоді, коли отримаємо всі довідки . Ми надамо цю інформацію коли почнемо обраховувати по категоріям пенсіонерів, тобто у плані яких міністерств вони знаходились. Ніякої небезпеки в тому що коштів не вистачить – немає.

Нагадаємо, влітку минулого року  уряд своєю постановою підвищив пенсії військовослужбовців. У грудні це рішення відклали.  А 21-го лютого цього року, Кабінет міністрів  ухвалив новий перерахунок виплат пенсій. Зокрема,  військовослужбовцям  та ветеранам поліції.