Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Квітами і піснями у Полтаві вшанували Тараса Шевченка

Квітами і піснями у Полтаві вшанували Тараса Шевченка

Квітами і піснями у Полтаві вшанували Тараса Шевченка. 9 березня минуло 204 роки з дня його народження. На знак пошани до пам'ятника Кобзареві прийшли сотні полтавців. Біля постаменту поета містяни зачитали вірші митця.

У Полтаві біля пам’ятника Тарасові Шевченку зібралися містяни: із державними прапорами, квітами й портретами митця люди прийшли вшанувати поета та художника. Для цих полтавців постать того, кого називають Кобзарем і духовним пророком нації, має своє значення.

Василь Вергун, полтавець: Я звідти родом де народився Шевченко, то ж для мене він багато значить

Шевченко – це наш пророк, геній і йому довічна шана. Він на тисячоліття писав.

Шевченко більше ніж поет для атотовця Івана Диблюка. Твори Кобзаря, каже чоловік, не втрачають актуальності.

Іван Деблюк, потавець: Поховайте та вставайте………. Це та реальність, яка актуальна і нині.

Полтавці принесли чотириметровий вишитий оберіг. Його освятили на Тарасовій горі в Каневі. Півтора року рушник вишивають полтавські майстрині, нині полотно возять Україною. Кожен охочий може залишити на ньому кілька хрестиків.

Олена Кульчій, полтавка: Григорович возив його в АТО, Київ, я до себе на Львівщину. Вишиваючи цей оберіг, я вивчаю історію України. Для мене -  це як моя рідна дитина

Просто неба полтавці читають твори та виконують пісні на слова Шевченка.

Традиційно до пам’ятника Кобзареві урочисто поклали квіти. Опісля всі присутні разом заспівали пісню, що стала неофіційним гімном України - "Реве та стогне Дніпр широкий"