Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Учасників фестивалю «Червона рута» відбирали у Полтаві

Учасників фестивалю «Червона рута» відбирали у Полтаві

50 солістів та 7 рок-гуртів із Полтавщини. Цього дня найкращих з них визначають у відбірковому турі Всекраїнського фестивалю «Червона рута». Знайти нових артистів і вивести їх на велику сцену - таке завдання і лозунг фестивалю. Музичних жанрів, в яких змагаються учасники, – 6, - розповідає член судійської ради Дмитро Соколов.

Дмитро Соколов, член судійської ради: Це рок-музика, популярна музика, це автентика, хореографія…Інструментальний жанр та вокальна музика. Сучасна українська пісня.

ЛАЙФ

Живе звучання та патріотизм у творах – основні критерії, за якими суді обирають переможців, - каже Дмитро Соколов.

Дмитро Соколов, член судійської ради: Якщо це популярна музика, – використовується мінусова фонограма, але сама виконавська майстерність, – тільки наживо. Якщо це рок-музика, то тут взагалі без коментарів. Тому що саме слово «рок-група» або акустична музика, то це тільки живий звук.

ЛАЙФ

Андрій Хмара вперше бере участь у конкурсному відборі на фестиваль «Червона рута», але досвід виступів на сцені має. Минулоріч він потрапив у четвірку суперфіналістів телевізійного проекту «Квадрат У» від телеканалу "Лтава". Якщо переможе і поїде на «Червону руту», говорить, – це якнайкраще вплине на його подальшу професійну кар'єру.

Андрій Хмара, учасник конкурсу, соліст гурту «Вікторія» (м. Полтава): Участь у конкурсі – це досвід. Потрібно виходити на сцену і не боятися. Це найголовніше: щоб не тремтів голос, бути впевненим у собі для телеглядачів.

ЛАЙФ

12-річна Таміла приїхала з села Филенкове Чутівського району. Дівчина на сцені вперше. Каже: на перемогу в конкурсі не сподівається. Приїхала, аби заспівати слухачам свої улюблені пісні.

Таміла Тирчак, учасниця конкурсу (Чутівський район): Російські пісні – вони мені якось не до вподоби. Ну, російське, як російське… А от українські – я їх чую, вони якось так падають мені до душі, що мені аж легко їх співать…

ЛАЙФ

25 відбіркових турів фестивалю «Червона рута» у кожному регіоні проведуть протягом року. Імена полтавських переможців назвуть наступного тижня. Всеукраїнські фінальні змагання та галаконцерт відбудуться у вересні 2019-го в Чернівцях.