Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Малюнки учасників всеукраїнського конкурсу привезли в Полтаву

Малюнки учасників всеукраїнського конкурсу привезли в Полтаву

Виставку дитячих малюнків, яку презентували у шести містах України та закордоном, показали і в Полтаві. Її присвятили тридцятиріччю Чорнобильської катастрофи. Роботи діти подавали на всеукраїнський конкурс, який організувало Екобюро Української греко-католицької церкви за підтримки Міносвіти. Більше про дитячі роботи – у сюжеті журналістів «Лтави».

Палаючий реактор, зона відчуження та наслідки впливу радіації – на малюнках дітей. Понад півтори тисячі учасників із різних областей України  долучилися до Всеукраїнського конкурсу «Чорнобильська катастрофа». З-поміж цих дитячих робіт для виставки відібрали 79 найкращих. Переглянути малюнки прийшов  і  Андрій Волошин.

Андрій Волошин, відвідувач виставки: Для такого віку, як 14 років, діти змогли гарно виразити таку проблематику, як Чорнобильський вибух. Найбільше мені сподобалось там, де ластівка, у якої всередині – зона відчуження.

Ця мобільна виставка стартувала у Чорнобилі. Її показали у Львові, Тернополі, Луцьку, Дніпрі, інших містах України, а також за кордоном – у столиці Австрії.  За словами еколога Юлії Мельник, такі заходи привертають увагу до сучасних проблем довкілля.

Юлія Мельник, еколог: Чорнобильська трагедія буде залишатися актуальною ще не одні тридцять років. У нас є іще діючі атомні електростанції. І питання, куди дівати відпрацьоване атомне паливо, залишається хитким.

На виставці відбулась  і благодійна  акція. Відвідувачам пропонували придбати каталоги та поштівки із кращими дитячими роботами.

Максим Кролевський, співорганізатор виставки, священик УГКЦ: Ми їх продаємо за благодійні пожертви. Кожне місто, де відбувається виставка, акумулюються такі пожертви, вони залишаються у цьому місті для екологічних проектів або допомоги жертвам Чорнобиля.

У Полтавському краєзнавчому музеї виставка триватиме до 23-го березня. Далі малюнки повезуть до  Харкова.