Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За 4 гривні і досі можна їздити у полтавських маршрутках

За 4 гривні і досі можна їздити у полтавських маршрутках

До 21-го березня призупинили дію рішення міськвиконкому про подорожчання проїзду у міському транспорті. Так постановив Полтавський адміністративний суд 12-го березня. Нове рішення стосовно цього міська влада не ухвалила. Тож,  чи можливо зараз проїхатися автобусом чи тролейбусом за попередніми цінами, тобто, за 4 і, відповідно, за 2 гривні, перевіряла наша кореспондентка Анна Комар.

Анна Комар, кореспондент: Спочатку ми з оператором спробуємо придбати 2 квитки по 4 гривні на проїзд у міському автобусі. Усього маємо сплатити 8.

Два.

10.

А чому не 8? Рішення суду було 26-го лютого про те, що було скасовано подорожчання проїзду. Можу показати Вам навіть.

Ну я понимаю. А рішення в міськвиконкомі було?

Рішення міськвиконкому відмінив суд.

- Я Вас питаю, чому ми не можемо сплатити за старими цінами, якщо є рішення суду?

- Я ще раз повторюю: всі претензії – до Мамая.

Кондукторка повернула кошти, і ми вийшли  на наступній зупинці. Водій ось цієї маршрутки не одразу дозволив нам з оператором проїхатися за 8 гривень. Квитки видав 5-ти гривневі.

Все, тікайте туда!

Чому ми не можемо по 8 проїхатися?

То до директора!

- Тобто, нам виходити? Чи дозволите нам проїхатися?

- Канєшно! Їдьте, заради Бога!

Інший водій про судове рішення від 26-го лютого не знає.

- Ну Ви ж нас не виганяєте, ні?..

- Ні.

- Дякую.

Анна Комар, журналіст: З усіх видів громадського транспорту за старими цінами нам з оператором вдалося проїхатися лише в маршрутних таксі. Вдалих спроб було три з шести.

Наразі неправомірно змушувати пасажирів сплачувати 5 гривень у автобусі і 3 гривні – у тролейбусі. Про це говорить позивач до суду у справі підвищення проїзду у Полтаві Сергій Каплін. За його словами, кожен громадянин може вимагати право на проїзд за передноворічними цінами на основі рішення суду.

Сергій Каплін, позивач у справі підвищення проїзду у Полтаві: Виконком абсолютно нічого не зробив, щоб донести інформацію до перевізників, хоча їм абсолютно це відомо. Вони як би «включають дурачка» і не знімають цю табличку із 5-тигривневим проїздом.  (0.44-0.48) Є рішення суду? Все, до побачення, 4 гривні і ніяких інших грошей.

За словами міського голови Олександра Мамая, до ухвалення нового рішення виконкому полтавські перевізники мають право самостійно визначати вартість проїзду у міському транспорті.

Олександр Мамай, міський голова м.Полтава: Перевізники можуть брати скільки завгодно коштів і з цих прибутків платити податок. Тобто, хоч 3 гривні, хоч 5, хоч 10? Хоч 15. Із сьогоднішнього дня анархія у перевізників. Я з ними домовився, що вони більше, ніж по 5, брати не будуть.

Нагадаємо, 26 лютого Полтавський адміністративний суд призупинив рішення міськвиконкому про підвищення тарифів на перевезення пасажирів тролейбуса – до 3-ох гривень, автобуса — до 5-ти гривень. Остаточно по суті справу розглянуть 21-го березня.