Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Справа про побиття Супруненка: обвинувачені частково визнали свою вину

Справа про побиття Супруненка: обвинувачені частково визнали свою вину

Зізнання обвинувачених, свідчення потерпілих та конфлікт між присутніми у залі суду. Справу щодо побиття місцевого депутата Олега Супруненка, який від отриманих травм помер, почали розглядати по суті у Миргородському міськрайонному суді. З подробицями – журналісти «Лтави».

У залі засідань Миргородського міськрайонного суду представникам обох сторін справи не вистачає місць для сидіння. Суддя Валентина Куцин попереджає: якщо це заважатиме процесу, то наступного разу до зали пустять не всіх. Прокурор зачитує обвинувальний акт. На лаві підсудних – двоє із чотирьох підозрюваних. Хачатура Хачатряна звинувачують в організації нападу та побитті колеги-депутата.

Олена Гомля, прокурор прокуратури Полтавської області: Він був старшим за віком від інших учасників злочинної групи. Добре фізично розвинений. Наділений яскраво вираженими рисами лідера та комунікабельний, здатний впливати на інших людей своїм авторитетом. Дана організована злочинна група характеризувалася насильницькою направленістю дій учасників. Єдністю намірів щодо нанесення тяжких тілесних ушкоджень потерпілому.

Іншого підсудного підозрюють в причетності до побиття Олега Супруненка. Також обох затриманих звинувачують у викраденні речей потерпілого, найцінніших серед яких нетбук. Найсуворіше покарання відповідно до санкцій статей – до десяти років позбавлення волі. Хачатур Хачатрян у залі суду свою вину визнав частково, Левон Марданян – повністю.

 – Чи визнаєте Ви себе винним?

– Частично.

– Ви будете давати свідчення суду?

– Да.

– Чи визнаєте ви себе винним?

– Так.

На цьому засіданні суд заслухав свідчення сторони потерпілих. Мати та батько загиблого подали цивільні позови на відшкодування моральних збитків на суму 500 тисяч гривень. Вдова Аніка Лісовець хоче, аби їй компенсували кошти, витрачені на лікування чоловіка. Це близько тридцяти п’яти тисяч. Моральний стан після втрати чоловіка описала так.

Аніка Лісовець, дружина загиблого: У мене вкрали і відібрали не тільки чоловіка, а й найріднішу людину, найпершого друга, побратима. Відібрали весь всесвіт.

Під час свідчень Аніки між представниками обох сторін виник конфлікт. На кілька хвилин засідання перервали.

Валентина Куцин, суддя Миргородського міськрайонного суду: Хтось бажає бути присутнім – залишається і сідає на лаву в залі судового засідання. Всі решта – виходимо із зали судового засідання. Дайте можливість розглядати кримінальне провадження.

Засідання відновили. Обвинуваченим продовжили термін  тримання під вартою без права внесення застави. Нагадаємо, Олега Супруненка побили торік влітку. Через три з половиною тижні він помер. В організації побиття звинувачують іншого депутата Миргородської міськради. За матеріалами справи, він діяв із трьома спільниками. Один із них визнав свою вину і отримав сім років тюрми. Ще один у розшуку.