Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Забита каналізація: полтавці потерпають від нечистот

Забита каналізація: полтавці потерпають від нечистот

Вулична каналізація забивається, а нечистоти стікають у підвал на вулиці Полюсній, 1 у Полтаві. Мешканка цього будинку Галина Черкас та її сусіди, скаржаться на сморід. Жінка говорить: їдкий запах нечистот -  на подвірї, у підвалі, підїздах та квартирах на нижніх поверхах. Розбиралися у ситуації – Лідія Ритченко та Олексій Липоватий.

Теплотраса, що проходить біля багатоповерхівки на вул. Полюсній, 1 у Полтаві, перетинається з вуличною стічною трубою. Проблеми із каналізацією та нечистотами, що стікають у підвал цього будинку почалися у 2013-му році, каже мешканка Галика Черкас.

Галина Черкас, мешканка будинку (вул. Полюсна, 1, м. Полтава): Фекалії течуть в підвали по лотку, де проходе теплотраса. Теплотраса гріє, в підїзді воняє, вікна повідкривали. Зараз зима, а ми повідкривали вікна, а завтра нам піднімутьтарифи. Бо за оцю ж теплотрасу, що йде у фекаліях через двір, вона прийшла і туди, бо вона ж випаровується, тепло то виходить.

Мешканці будинку Галина Черкас та Надія Погребняк кажуть: зверталися письмово до  підприємства «Полтававодоканал». Там їм  пообіцяли загерметизувати каналізаційний колодязь.  Але й досі питання залишається відкритим.

Галина Черкас, мешканка будинку (вул. Полюсна, 1, м. Полтава): Мало того, що ми дихаємо оцим, що воно бредне для людей і тим більше аварійна ситуація, бо підмиває дім.

Надія Погребняк, мешканка будинку (вул. Полюсна, 1, м. Полтава): Просто вже сили немає терпіть оцей запах. У підвалах у людей знаходиться і консервація і заготовка на зиму. І що це чисто пропитується запахом, що запах іде аж до п’ятого поверху – це постійно.

12-го березня працівники служби водовідведення прочистили вуличну каналізаційну мережу на вулиці Полюсній, 1. Вона була забита побутовим сміттям. Також викачали воду:  у зв’язку із таненням снігу її рівень у колодязі піднявся. Ділянку  каналізаційної мережі будуть дообстежувати, вона проблемна.

Віктор Вовк, провідний інженер дільниці каналізаційним мереж, м. Полтава: Єсть багато старих інженерних мереж, так як і каналізацій других інших, які проходять під землею і можливо вони якось впливають на підтоплення цих підвалів. Ну в подальшому будемо шукати в архівах старі схеми і розбиратися, находити причину і ліквідовувати.

Віктор Вовк каже: нечистоти, що потрапляють до підвалу будинку повинні викачувати працівники житлово-експлуатаційної дільниці.

Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО № 2»: Действительно попадают по лоткам теплотрасы, попадают фекальные воды в этот подвал, но к сожалению мы сейчас сделать ничего не сможем, почему? - потому, что у водоканала стоит колектор. Как только водоканал снимет подпор, чтобы можно было куда-то отвести воду, мы моментально займемся, будет откачка, отчистка подвала и так далее.

Інженер дільниці Віктор Вовк говорить:  у Полтаві каналізаційні системи забиваються постійно. Щодня до них надходить близько  50-ти заявка. Можливості реагувати на всі відразу – немає, бо  на викликах працюють сім робочих бригад.