Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Дослідити регіон: у Полтаві розпочався зліт юних краєзнавців

Дослідити регіон: у Полтаві розпочався зліт юних краєзнавців

У Полтаві розпочався обласний зліт юних краєзнавців. Його проводять втридцять п’яте. Цьогорічний захід присвятили 65-річчю  туристично  - краєзнавчого руху на Полтавщині.  Учні з усієї області представляють творчі виступи та роботи із дослідження їхнього регіону.  Подробиці – далі у сюжеті.

На обласному зльоті -  близько 100 вихованців пошукових, туристичних та краєзнавчих  загонів . Вони з’їхалися до Полтави із 17 районів, міст та об’єднаних громад регіону. Цьогорічний формат заходу дещо змінили.

Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді: Якщо раніше ми запрошували краєзнавців і активістів музею при закладах освіти. То в цьому році, крім них, ми також запросили і туристів, і тих, хто ходять туристські походи, змагають на туристських маршрутах.

Це учні Калайдинцівської школи Лубенського району. Вони представляють пошукові загони закладу. Їх шість. Один з них «Патріот». Його учасниця Юлія Нечипоренко разом з однолітками збирають інформацію про бійців АТО.

Юлія Нечипоренко, учасниця зльоту: Була цікава зустріч нещодавно із Гавриленком. Наш загін їздив туди. Брали інтерв’ю. Він нам розповідав багато чого цікавого, що потрібно любити свою батьківщину. Поважати своїх героїв.

А пошуковий загін «Еврика» першого Кобеляцького навчально-виховного комплексу досліджують життя та творчість земляків. 16-річна краєзнавець Тетяна вивчала постать українського композитора Віталія Кирейка, який певний час проживав у Кобеляках.

Тетяна Крупнова, учасниця зльоту: Ходили в наш Кобеляцький музей, бібліотеку. У нас була деяка інформація в школі. Робили фото там, де він проживав. Тобто все його життя і творчість.

Учасники пошукового загону «Чураївна» представляють 2 туристичні маршрути  -«Славетні імена Глобинщини» та «Стежинами Раїсиних пісень». Останній затвердили минулого року.

Анастасія Ковнір, учасниця зльоту: До цього маршруту входять садиба Раїси Кириченко, це меморіальний комплекс могила Раїси Кириченко, Корищинська церква Покрови Пресвятої Богородиці. Так же це перший пам’ятник Раїсі Кириченко. І музей-світлиця у нашій школі.

Переможців та лауреатів зльоту нагородять грамотами та подарують краєзнавчу літературу. Також у рамках заходу учні збирають обереги, сухофрукти, листівки для бійців АТО.