Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Погрози правоохоронців та втеча від слідства: суд відхилив апеляцію Капканова

Погрози правоохоронців та втеча від слідства: суд відхилив апеляцію Капканова

Суд відхилив апеляцію та залишив полтавця Геннадія Капканова під вартою. Геннадія Капканова підозрюють у  посяганні на життя правоохоронця під час затримання 30-го листопада 2016-го року. Також в  організації хакерської мережі «Avalanche»,  яка вразила вірусом   комп’ютери по всьому світові. Октябрський районний суд  Полтави  обрав для Капканова запобіжний захід – два місяці тримання під вартою. Подробиці розгляду скарги підозрюваного дивіться далі у матеріалі моїх колег. 

Немає обґрунтованих доказів для запобіжного заходу – тримання під вартою, говорить  Ігор Гонжак адвокат підозрюваного Геннадія Капканова. За його словами,  за показами свідків, під час затримання  у листопаді 2016-го  Капканова  не попередили про обшук квартири.  Відомості про замах на правоохоронця внесли до реєстру досудових розслідувань на підставі заяви одного зі свідків – Кравченка, який на час затримання Капканова  не перебував у його помешканні.

Ігор Гонжак, адвокат підозрюваного: Кравченко показує наступне: він знаходився біля під’їзду до будинку по вулиці Європейська 12 і до квартири Капканова не підіймався. Сам потерпілий  – Темник , також не наводить підстав про те що Капканова повідомляли що до його квартири прибули представники правоохоронних органів для оголошення ухвали Печерського районного суду  про затримання.  

Геннадій Капканов розповідає: коли у квартирі зламували двері, він  не знав, що це правоохоронці. Тож спочатку двічі подзвонив до поліції, а потім  із мисливського карабіну вистрілив на попередження.

Геннадій Капканов, підозрюваний:  Я не міг фактично мати на меті позбавити життя будь-яку людину, насамперед поліцейського, бо я не знав що там правоохоронці.

30-го числа… 30-го листопада 2016-го року,  я дуже хвилювався за своє життя і був змушений зробити постріл на попередження, щоб зупинити невідомих осіб від проникнення до моєї оселі.

Адвокат Капканова звернувся з апеляцією на зміну запобіжного заходу із тримання під вартою на домашній арешт.

Ігор Гонжак, адвокат підозрюваного: Застосувати стосовно Капканова запобіжний захід менш суровий,  ніж тримання під вартою. Вважаю,  цілодобовий домашній арешт у даному випадку буде достатньо.

За словами прокурора Володимира Живила,  підозрюваний Капканов може переховуватися від слідства. Адже після першого затримання у листопаді 2016-го, за рішенням суду Геннадія Капканова відпустили. Після  цього підозрюваний зник.  Й  Інтерпол  оголосив його у міжнародний розшук за підозрою у кіберзлочинах. Прокурор розповів: під час останнього затримання у Капканова  вилучили  фальшивий паспорт.

Володимир Живило, прокурор: Є підстави вважати що Капканов перебуваючи на волі зможе вчиняти аналогічні подібні злочини. Тому просимо залишити в силі діючу ухвалу Октябрського районного суду.

Геннадій  Капканов каже:  не знав   про відкрите  кримінальне провадження та розшук. А з Полтави виїхав через погрози під час першого затримання.

Геннадій Капканов, підозрюваний: Я кілька годин не знав,  що відбувається у моїй квартирі. Там було дуже багато народу і вони щось шукали і ніхто нічого не пояснював.

Деякі люди почали підходити до мене запитуючи якісь незрозумілі питання і вимагали надати інформацію, якою я не володів. І якщо я відмовлявся, вони починали тиснути на мене і говорити що я не вийду із СІЗО або стану калікою.

Колегія суддів відхилила апеляцію підозрюваного Геннадія Капканова та залишила його під вартою.

Андрій Рябішин, суддя Апеляційного суду Полтавської області: Ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду від ь26 лютого 2018-го року  щодо Капканова Геннадія Геннадійовича залишити без змін. Ухвала є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.

Нагадаємо,  полтавця Геннадія Капканова  підозрюють  в організації хакерської мережі «Avalanche»,  яка   вразила  вірусом   майже півмільйона комп'ютерів у 30-ти  країнах світу.   Кібератаки завдали збитків на суму шість мільйонів євро.