Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Кольорові або чорно-білі сни: кому які сняться і чому?

Кольорові або чорно-білі сни: кому які сняться і чому?

Хвороби нервової системи на 99%  пов’язані із порушенням сну, каже лікар-психіатр Віталій Закладний. Недосипання може призвести до ожиріння, серцевих хвороб та  втрати памяті.  Нормальний і здоровий сон впливає на  бадьорість, активність  та настрій протягом дня. Досліджували цю тему у  Міжнародний день сну – Лідія Ритченко та Богдан Казирід.

У  середньому людина повинна спати 7-8 годин на добу. Від цього залежить фізичне, емоційне та психічне здоров’я. Найбільш поширене захворювання сну – безсоння (інсомнія). Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Лікар-психіатр Віталій Закладний каже: частіше від безсоння потерпають люди похилого віку. На порушення сну впливають різні фактори.

Віталій Закладний,  лікар-психіатр Полтавського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф: Це безумовно емоційні стреси. Чому? – тому, що ногу ми ламаємо раз у житті, а може зовсім ніколи, ГРВІ – раз в рік. А в  психологічні стресові ситуації ми попадаємо сотні разів в день.

 Захворювання тіла та нервової системи  на 99 % пов’язані із порушенням сну. Психіатр каже: це проявляється через важке  засипання, поверхневий або недовгий  сон. Повноцінний – залежить від того, як його людина відчуває.

Віталій Закладний,  лікар-психіатр «Полтавський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф»: Якщо вона відпочила, якщо вона повна життєвих сил, якщо вона може виконувати звичну роботу в повному об’ємі. І сприйняття своєї активності – адекватно і з задоволенням.

Полтавці Анастасія Малиш та Володимир Петров розповіли про безсоння та сни.

Анастасія Малиш, полтавка: Да, сны сняться, а безсонница – я нормально сплю потому, что за день я успеваю устать.

Володимир Петров, полтавець: Ну я думаю, що насправді просто, те, що в людей в голові в тіченії дня, вони перефразірують це під своє мишленіє і якби бачать сни.

 Сни бачать всі люди, каже практичний психолог Катерина Мироненко. Але у фазі швидкого сну, він може не запам’ятатися. Дослідження показали чому людям сняться кольорові сни.

Катерина Мироненко, практичний психолог: Вчені вирішили виявити, чи насправді люди бачать кольорові сни і провівши це дослідження, вони дійшли висновку, що ми бачимо чорно-білі сни. Але наша пам’ять після просинання, прокидання, вона розфарбовує сон в якісь кольори.

Новонароджені малюки повинні спати 18 годин на добу. Анна Герасименко  народилася недоношеною. Зараз дівчинці 1.5 місяці. Вона  переплутала день із ніччю,  тому її мама Юлія Герасименко звернулася за допомогою до лікарів, щоб відновити сон дитини.

Юлія Герасименко, мама недоношеної Анни: Вдень була така більш сонлива, млява. Тобто з нею не можливо було проводити тренування, вправи, зарядочки поробить. А ноччю – більш активна, але всім вночі хочеться відпочить, і дитинці  - це велика проблема. – Зараз налагодилося? – так звісно, нам допомогли лікарі.

У 2018 році Міжнародний день сну відзначають   16 березня.