Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вишивання і пісні – Полтава долучилася до Всеукраїнської акції

Вишивання і пісні – Полтава долучилася до Всеукраїнської акції

До Всеукраїнської акції «Україна моя вишивана» долучилися і полтавські майстрині. Триметрову карту України вишивали  в обласному центрі. Полотно перевозять по регіонах. У кожному охочі вишивають свою область різними кольорами. У Полтаві карта перебуватиме два дні, потім над нею працюватимуть у Решетилівці. Наймолодшому учасникові акції із обласного центру сім років, найстаршому – 87. До вишивання долучилася і наша знімальна група. Подробиці – далі.  ЛАЙФ

Співали народні пісні, читали вірші та вишивали. Розмір цього полотна – три на півтора метри. У Полтаві за один день до всеукраїнської акції долучилося понад півсотні учасників.

ЛАЙФ

Пані Віра Гордівська вишиває із дитинства. Училася в бабусі. Каже: це полотно стане оберегом для України.

Віра Гордівська, учасниця акції: Чому саме такі кольори на цій карті? Бо взяли тільки за основу кольори віночка українського. Кожна майстриня, яка вишиває хрестик, вона кладе собі на душу собі добро і щастя. І цим передає дітям добро.

Лілія Пархоменко, кореспондентка: До створення трьохметрової карти України долучаються усі охочі. У кожної області свій колір. Полтавщину вишиваємо таким.

Полотно привезли із Харківщини. У кожному регіоні карту України вишивають близько тижня. Після Полтави передадуть майстриням у Решетилівку, каже координаторка акції Світлана Гагієва. Завершуватимуть вишивання у Києві.

Світлана Гагієва, координаторка акції на Полтавщині: На деякий час вона повернеться у Тернопіль, у тернопільському музеї буде зберігатися. Потім буде мандрувати і закордон, і по Україні, в Києві є плани виставляти. Всіх бажаючих ми реєструємо, потім буде книжка видаватися, де будуть фотографії, будуть дані про людей, які приймали участь.

За словами пані Світлани, у Полтаві до акції долучилися не лише досвідчені майстрині. Правильно робити стібки вміє і одинадцятирічна Валерія.

Валерія Карпусь, учасниця акції: Мене бабуся вчила, коли я була маленька. Я давно це робила, бабусі дуже нравилось вишивать і вона мене до цього. Хотіла, щоб і я вишивать вчилась.

В обласному центрі створюють і власний оберіг, каже завідувачка Полтавської бібліотеки-філіалу № 7 Людмила Заливча. Це полотно вишивають майже рік у різних містах країни. Возили оберіг і на передову.

Людмила Заливча, завідувачка Полтавської бібліотеки-філіалу № 7: Був обстріл, розгорнули цей оберіг, став він щитом, захистом. Як їхали назад, на місці, де був оберіг, була вирва. Тобто в той час був захист.

Нагадаю, Всеукраїнську акцію  «Україна моя вишивана» започаткували на Тернопільщині минулого року. За цей час долучилося понад шість з половиною тисяч українців. У Київ із Полтавщини полотно передадуть через три дні.