Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Жителі Новознам’янської громади вимагають відремонтувати дорогу

Жителі Новознам’янської громади вимагають відремонтувати дорогу

На Полтавщині перекривали дорогу на виїзді з Кременчука. Жителі Новознам’янської  об’єднаної громади із табличкою «Ганьба» вимагали  відремонтували дорогу в центрі громади по вулиці Вовка. Це майже 800   метрів дороги Градизьк-Погреби-Піщане - Кременчук . На цій ділянці   балансоутримувач не визначений. Як так сталося – дізнавалася Карина Москаленко.

Із 8-ї ранку близько сотні жителів Новознам'янської  громади вийшли на мирну акцію протесту. На пішохідному переході у Кременчуці біля зупинки «Молодіжна» вони майже на годину перекрили рух транспорту. Жителі скаржаться, що між селом Нова Знам'янка та Кременчуком немає безпечного сполучення. Близько 10-ти років цю ділянку дороги  не ремонтували. Це майже 800 метрів.

Сергій Рибак, житель с. Нова Знам’янка: Це дорога не десь в глухомані. Це дорога на границі міста. Великого промислового міста, де майже всі жителі працюють на нафтопереробному заводі, на КрАЗі і на інших підприємствах, які кожного дня добираються на роботу, з роботи. І це центральна вулиця, по якій  ходе кілька маршрутів автобусів. І вона не робиться взагалі ніким

Житель села і перевізник Петро Волочай каже: писали звернення до керівництва держави, області і району. Ті, говорить, не можуть визначити, на чиєму балансі ця ділянка дороги. Тож,  разом з іншими односельцями за власні кошти, засипають дорогу щебенем.

Петро Волочай, житель с. Нова Знам’янка: Ось стояли ми щойно. Поїхала «скора» в сторону Нової Знам'янки. Її немає відтіля. Куда вона поїхала. Рейсовий автобус він взагалі курсує і збивається з графіка буває і на 20 минут.

Світлана Труш, жителька с. Нова Знам’янка: Якщо у нас тут льод, то ми йдемо 2 зупинки пішки. Боємося, щоб автобус не перевернувся. Особенно на остановці «СТО», бо там у пояс рівчаки

 

КОР: Житель громади, із села Вільна Терешківка, Микола Ярина їздить цим шляхом на власному авто  по три рази  на день. Каже: через такий стан дороги доводиться часто ремонтувати машину.

Микола Ярина, житель Новознам’янської  ОТГ: У мене нова машина на двадцяти тисячах вийшли зі строю стойки, амартізатори  передні машини. Це тільки в мене. А скільки таких людей, моїх товаришів, ті що постоянко жалуються на цю дорогу. Ремонтіруюють машини.

Голова Новознам’янської громади Ірина Кобка розповідає: у 90-х роках дорогу Градизьк-Погреби-Піщане-Кременчук район передав на утримання Службі автомобільних доріг. Із майже двох кілометрів   близько 800 метрів «забули» зазначити на паперах. Це ділянка  - під’їзд до Кременчука.

Ірина Кобка, голова Новознам’янської  ОТГ: Хоча раніше в усіх документах дорога обліковувалася у гектарах. І якщо подивитися, по всім документам (по контурам, по точках), то скрізь входило в районне ШЕД. Виявилося там 2 га було. Їх перевили, але виявився тільки 1 кілометр. А должно  - 1,8. Знаходили різін документи: було таке, що 1, 85 метрів. Можливо це чисто технічна помилка.

Директор обласного департаменту будівництва Тимофій Голбан говорить: цю ділянку дороги можна передати на баланс Полтавської ОДА, після виготовлення земельної документації. За його словами, її немає жодна дорога місцевого значення, яка перейшла на утримання обласної адміністрації з 1 січня цього року.

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА: На сьогоднішній день оголошено тендер на виготовлення земельної документації. Через місяць ми визначаємо переможця на виготовлення документації. Замовляємо документацію. 2-3 тижні поки виготовиться земельна документація. Орієнтовно до 1 травня ми зустрічаємося тут комісійно Департамент будівництва приймає на баланс цю дорогу як без обліковану із мережі місцевих доріг. В червні можемо розпочати ремонт.

Адвокат Ігор Близнюк говорить: питання щодо цього відрізку дороги краще вирішувати через суд.

Ігор Близнюк, адвокат: Я вважаю, єдиний вихід  - це подача до суду. І виправлення цих недоліків у передачі доріг, які мали місце. І тільки після того, як суд рішення встановить, що причасність дороги становить 1,8, то тоді в чиновників не буде шансів говорити нам про якісь недоліки, які мали місце в 90-х роках.

Нагадаємо, з 1 січня на баланс Полтавської ОДА передали більше 7 тисяч  кілометрів доріг місцевого значення.