Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Діти із синдромом Дауна: у Полтаві приєдналися до акції «Багато шкарпеток»

Діти із синдромом Дауна: у Полтаві приєдналися до акції «Багато шкарпеток»

«Сонячні діти» – так у світі називають малюків із синдромом Дауна. Вони мають додаткову третю хромосому у 21 парі. Син Марії Остроушко живе із цим захворюванням - Васі майже два роки. Жінка організувала благодійну акцію, щоб підтримати батьків, у яких також діти із синдромом Дауна.

Марія Остроушко, мама Василя: Я такої змоги не мала і підтримки, і звернення, і всі контакти, всі батьки – це діти, яких ми знайшли самостійно. Тому я хочу, щоб батьки не боялися народжувати дітей, щоб батьки знали що ми є , що нас велика родина, що є підтримка. Ці шкарпетки можете одягнути на ноги, можете прив’язати одну шкарпетку до сумочки, до піджака. І цим самим висловити солідарність і підтримку.

Дмитро та Анна Дерій виховують двох синів. Хлопчики народилися із синдромом Дауна. Складнощів у вихованні дітей – немає, кажуть батьки. Але доводиться стикатися з різними проблемами.

Подружжя Дерій: Для мене особисто складність що дуже мало фахівців, які дійсно розуміють, що з дітьми цими робити і багато чого ми робимо з батьками навмання. Одна мама щось придумала, якийсь метод, вона розповідає всім іншим. Всі інші це підхоплюють

Особливо якихось складнощів я не бачу ні в чому. Це діти, які так само ростуть, розвиваються.

Саші Мирній – чотири роки. Дівчинка творча: любить малювати, кататися на поні, танцювати, розповідає мама Ірина. Не задоволена жінка дитячим садком, до якого віддала доньку.

Ірина Мирна, мама Олександри:В групі, що дитина вийшла на двір маненька. Я заходжу її забирать, а вона стоїть на ступеньках плаче, осінню роздіта, нікого немає вихователів. Утреніків тоже не було на Новий рік. Вони не вміють розмовляти, кажуть, навіщо їм.

Мама  Мілани - Альона вважає, що діти із синдромом Дауна мають жити повноцінним життям, серед здорових дітей.

Альона Албет, мама Мілани: Я вважаю, що наших дітей потрібно інтегрувати у суспільство. Тому, що вони краще розвиваються. Як стають старше, вони можуть робити якусь несло жну роботу. Вони можуть контактувати з іншими людьми, дітьми, вони неагресивні.

У Полтаві до благодійної акції «Багато шкарпеток» долучилися близько десяти родин. Міжнародний день людини із синдромом Дауна цьогоріч відзначають 21 березня.