Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Майже на 50% на Полтавщині збільшилася кількість хворих на туберкульоз серед дітей і підлітків

Майже на 50% на Полтавщині   збільшилася кількість хворих на туберкульоз серед дітей і підлітків

Шістдесят три хворих на сто тисяч населення - такий середній показник захворювання на туберкульоз  на Полтавщині  за минулий рік. У порівнянні з 2016-м,  він зменшився на чотири відсотки. Найвищий рівень захворювання у Диканьці, Кобеляках та Глобиному. Про причини захворювання  та методи лікування сухот  напередодні  Всесвітнього дня боротьби  з туберкульозом, дізнавалися Микола Янко та Марина Проскурняк. 

ЛАЙФ.  Доброго дня . Як ваші справи . Прийшли діагностику проходити.  Ну правильно….

Аліна Полтавець  працює в благодійній організації «Світло надії». Вона забезпечує безкоштовними ліками людей, хворих на туберкульоз. На обліку у неї зараз  десять  чоловік.  Минулого року   було  12.  П’ятдесяти чотирирічний  Сергій лікувався пів року. Про свій діагноз дізнався випадково.

Сергій:  Попал я больницу. Обычну. С ногами больными и температурой. Там ноги вылечели, температура держалась месяца три. Потом определили туберкульоз, забрали туда в диспансер.

На  Полтавщині,  у порівнянні з іншими  регіонами України,   найменше  хворіють на сухоти  -  говорить  головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.  Найбільші показники захворювання на туберкульоз у Миколаївській, Херсонській , Одеській , Донецькій і Луганській областях.

Володимир Печериця,  головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Проблема в тому, що  кількість хворих на мультирезистентний туберкульоз з розширеною чутливістю , він не зменшується, а тільки наростає, або залишається на тому рівні , що і  був. 

На 41 відсоток збільшилася кількість хворих на туберкульоз в області серед дітей і підлітків. Серед причин – асоціальний  спосіб життя батьків, говорить Володимир Печериця.

Володимир Печериця,  головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру  Захворіли діти із тих сімей,де ми маємо батьків, хворих на туберкульоз . Ці батьки мають мультирезистентну форму туберкульозу. Неодноразово лікувалися від туберкульозу. Не розуміють свого статусу. Відмовляються, ведуть асоціальний спосіб життя. Тому нам приходиться залучати їх до лікування.  

Лікування туберкульозу – говорить Володимир Печериця – процес довготривалий.  Якщо  захворювання у важкій формі -  лікування  може тривати  20 місяців: 8 – інтенсивний курс у стаціонарі, 12 місяців   – вдома.  На Полтавщині  хворі на туберкульоз забезпечені безкоштовними ліками   за рахунок держави  і  «Глобального фонду». Доплачують  лише за препарати   під час мультирезистентної  форми  лікування.

 СТЕНДАП:   Зараз ми знаходимося  в клініко – діагностичній лабораторії полтавського протитуберкульозного диспансеру. Тут є  швидкісний  ПЦР  - тест   система , завдяки якій лікар протягом 2,5 годин може визначити наявність туберкульозу у людині.

ЛАЙФ Тут ми проводимо культивування міко – бактерій  туберкульоза  . Проводиться на  тверде середовище Лівінштейн – Єнсена . Саме так виглядає воно. І ми можемо бачити  рост міеко – бактерій туберкульоза. Колір слонової кістки.

Аліна Полтавець, соціальний   працівник БО «Світло надії»Від туберкульозу не  застрахований ніхто. Якщо раніше вважалося, що туберкульоз це хвороба ризикових груп населення,  то зараз хворіють і ті, хто адаптовані і ті, хто працюють . Тому що слабка імунна система. Переживання. Нерви.

24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом,  на Театральній площі всі охочі зможуть пройти безкоштовне обстеження  легень  на  пересувному  флюорографі.