Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Теплі кредити: як діє урядова програма у Полтаві

Теплі кредити: як діє урядова програма у Полтаві

Теплі кредити: 400 мільйонів гривень на урядову програму з енергоефективностіспрямував Кабмін України цьогоріч. Нагадаю, програма діє з 2014 року, а її умови з року в рік змінюються. Чи користуються кредитуванням полтавці – з’ясовувала Ірина Давва. 

Рік тому мешканці цього будинку, за адресою Пушкіна 116 взяли «Теплий» кредит на півмільйона гривень. Більше п’ятдесяти відсотків їм відшкодувала держава. Решту мешканці будинку сплачуватимуть впродовж 10 років. Щомісячний платіж з будинку складає близько тисячі сімсот гривень.

Людмила Болотіна, очолює ОСББ «Пушкіна 116»: На ці кошти були проведені ремонті роботи: дах відремонтували, систему теплопостачання, поставили індивідуальний тепловий пункт , зовнішнє освітлення , частково нам навіть на ремонт під’їзду вистачило.

Мешканці ОСББ говорять: в цій програмі є переваги та недоліки.

Ірина Яковенко, мешканка будинку: Тепло  стало в під’їзді. На утепленні відчутно, змінили утеплення всю підводку.

Ганна Роман, мешканка будинку: Кришу потрібно, звичайно,утеплити. Змінені вікна у мене , а тепла більше 16 -17 у мене немає.

Ольга Кушнірова, мешканка будинку: Если я в прошлом году платила1800 -1400 это без субсидии мне начисляли, а вот сейчас я 900 рублей.

 «Теплі» кредити – це урядова програма підтримки енергоефективності. Тобто держава надає кредит на енергозберігаючі матеріали та обладнання. При цьому, відшкодовує частину коштів, витрачених на утеплення будинку або квартири.

Олег Тертишник, керівник Асоціації ОСББ Полтавщини: Є зворотня фінансова допомога. При чому ця фінансова допомога вона ще і державою за рахунок державних коштів відшкодовується в розмірі до 70%. По будинку Пушкіна 116, то фактично сума допомоги складає  58 %  за рахунок того, що у будинку проживає багато субсидіянтів.

За словами начальника обласного управління житлово-комунального господарства Едуарда Реви,  в 2016 році ОСББ Полтави взяли 34 кредити. Також урядовою програмою скористалися більше 3-х тисяч полтавців. В 2017 році попит на “теплі кредити” збільшився. ОСББ взяли 54 кредити. Щодо фізичних осіб – 4 з половиною тисячі стали учасниками програми.