Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У чому вбачають щастя полтавці?

У чому вбачають щастя полтавці?

Чи щасливі українці? У світовому  рейтингу щастя наша держава на 138 місці між Суданом та Угандою.  Такі дані  оприлюднила Організація Об’єднаних Націй на передодні Міжнародного дня щастя, який відзначають 20 березня. Порівняно з 2017 рокомУкраїна втратила  6 пунктів.Найщасливішою країною стала Фінляндія. Серед критеріїв оцінки – соціальна підтримка, тривалість життя, корупція, свобода і щедрість.  Що дає змогу почуватися щасливими полтавцям - дивіться далі.

У житті  Олексія  стало більше радості та гумору, покращилось травлення, зникли проблеми зі здоров’ям. А все, каже, завдяки заняттям з йоги.

Олексій  Ігнатьєв, тренер з флай-йоги: Перша аварія у мене в Індії була, коли я на мотоциклі їздив. Згодом у Сибірі була аварія на трасі. З коліньми й хребтом були проблеми. Завдяки йозі я себе реанімував.

Йога, говорить Олексій,  змінила його світогляд, моральні цінності та спосіб життя.

Олексій  Ігнатьєв, тренер з флай-йоги: Як індуси говорять про спокій і мир. Коли це є в душі, то ти цей світ розповсюджуєш навколо себе. Коли ти живеш з гармонією в душі з усім світом, тоді щастя буде природньо випромінюватиметься  з нас

Бути спокійним і щасливим Олексій тепер допомагає іншим.

Олексій  Ігнатьєв, тренер з флай-йоги: За рахунок такої вправи проробляється поясниця, печінка, селезінка.

Група експертів з Організації об’єднаних націй визначила лідера світового рейтингу щастя. Це фіни, за ними йдуть норвежці і данці. Україна - на 138 місці. Порівняно з минулим роком наша держава втратила 6 позицій.

Ольга Боцула, журналіст:  За визначенням академічного тлумачного словника української мови,  щастя – це стан  цілковитого  задоволення життям, відчуття  глибокого вдоволення й безмежної радості. Тобто відчуття – суб’єктивне, яке залежить від нас, а не обставин.

Такої думки й ось ці полтавці.

Олександр, полтавець: Так. Ось сидить в мене на шиї, тому й щаслива.

Світлана, полтавка: Щаслива. Внук в мене на руках, бачте?

Юлія, полтавка: Це сім’я, затишок вдома.

Інна, полтавка: Посмішка дитини. Головне, щоб він був здоровим.

Людмила, полтавка: Та яке в мене щастя?Якби діти були здорові, все благополучно.

Щастя  людини – в її ж руках, кажуть студенти Каріна та Гліб.

Гліб, студент: Щастя? Коли є стабільність і все добре.

Каріна, студентка: Для мене особисто – щастя, коли здорова сім’я, фінансовий стан гарний.

Психолог Ольга Шевченко розповідає: люди почувають себе нещасливими, коли хочуть  все і відразу.

Ольга Шевченко, магістр психології: На мою думку, люди не відчувають себе щасливими, бо у них є вимоги, аби все було добре одночасно: робота гарна, сім’я, погода тощо.

Аби почувати себе щасливим, Ольга Шевченко радить цінувати те, що маєш, позитивно думати і не піддаватися негативному впливу оточення.