Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Зліт юних любителів науки і техніки відбувся в Полтаві

Зліт юних любителів науки і техніки відбувся в Полтаві

У Полтаві відбувся обласний зліт юних любителів науки і техніки. На нього приїхали близько 30 вихованці технічних гуртків регіону. Вони представили свої вироби, над якими працювали впродовж року. Роботи юних винахідників бачила журналістка Карина Москаленко.

Це позивний радіостанції, яку створив власноруч 12-річний Дмитро. До неї приєднав мікрофон та динамік. Над цим виробом працював близько двох тижнів. Зробив його на заняттях у гуртку операторів радіозв’язку обласного центру науково-технічної творчості, який відвідує 3 роки.

Дмитро Кізілов, учасник обласного зльоту: Ми зробили у корпусі телеграфного ключа ось таки генератор звуковий. Підключили його із штекерами із кабелю до радіостанції.

На обласному зльоті роботи юних любителів науки у техніки із 12 районів Полтавщини. Учасники змагаються у шістьох номінаціях. Вони захищають свої проекти і розв’язують задачі.

Дмитро Денисюк, організатор обласного зльоту: Розвиваються навички конструювання, математичні навички, фізико-технологічні і т.д. також це їм допоможе при вступі у вищі навчальні заклади для подальшого навчання на інженерних спеціальностях.

Заняття у гуртку радіоелектроніки 14-річному Олексію із Кременчука допомагають на уроках фізики та у повсякденному житті. На зльоті він представив універсальний прилад, який вимірює опір, перевіряє резистори та конденсатори. Над ним працював близько тижня. 

Олексій Отяковський, учасник обласного зльоту: Плату ми робили самі. Дисплей та все інше купляли. Ось на схемі показується распиновка деталі. Це є транзистор. На екрані показана його схема, як воно буде показуватися на бумагі.

14-річний полтавець Максим представив геліоустановку із оптимізованим режимом роботи. Каже: її можна використовувати на сонячних електростанціях.

Максим Савельєв, учасник обласного зльоту: При освещении одно фотодатчика поворачивается. Вот показано, сколько вырабатывает солнечная электростанция. Даная вырабатывает 2,5 В

Нагадаємо, обласний зліт юних техніків на Полтавщині проводять із кінця 70-десятих років.