Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Соцмережі впливають на наш настрій, сон, психічне здоров'я і стосунки

Соцмережі впливають на наш настрій, сон, психічне здоров'я і стосунки

Понад п’ятсот тисяч підписників в інстаграмі і власний канал на ютюбі. В соціальних медіа полтавець Ілля Крамер щодня перебуває близько чотирьох годин - знімає і монтує відео на автомобільну тематику, реагує на пости друзів і заробляє.

Ілля Крамер, полтавський блогер: Много пишет подписчиков,пытаюсь с каждым пообщаться. Воно увійшло вже у звичку. Коли є вільна хвилина, заходжу в інстаграм, подивився якісь фото, відео, попереписував ся з кимось, заробляю також  на рекламі в інста.

Часте перебування в Інтернеті, говорить Ілля, інколи негативно впливає на самопочуття  і стосунки із сім’єю.

Ілля Крамер, полтавський блогер:Буваю мало проводжу часу з рідними через те, що це моя робота. На сон впливає часте перебування с медіа. Весь час очі в телефоні, комп»ютері. Заморююсь.

Втома, поганий сон та настрій - соціальні мережі можуть позбавити нас відчуття реальності, розповідає практичний психолог Наталія Супруненко. За її словами, найбільше стати інтернет-залежними ризикують діти.

Наталія Супруненко, керівник психологічної служби обласної психіатричної лікарні ім. Мальцева: Якщо батьки не мають часу займатися дитиною, вони дають їй гаджет. Наступного дня вважають, що дитина багато часу проводить в інеті і різко забороняють користуватися гаджетом.

А це журналістка Тетяна. Її присутність у соціальних мережах складає близько 14 годин на день. Говорить, що в такий спосіб спілкується з друзями, читає новини і публікує свої матеріали.

Тетяна Лемешко, журналістка: Починаючи з 6 ранку, коли я прокинулася і до десятої вечора я точно он-лайн. Мене також робота змушує там весь час перебувати, відслідковувати інформацію, ставити свої пости чи фотографії.

За словами психолога Наталії Супруненко, помірне  перебування в соціальних медіа у сучасному світі - корисне.

Наталія Супруненко, керівник психологічної служби обласної психіатричної лікарні ім. Мальцева: Людина має можливість скорочувати дистанцію, людина може самовиражатися, може пропагувати свій образ життя, якщо він корисний. Людина працює в Інтернеті.Інтернет та соцмережі – це швидкий спосіб поділитися інформацією.

Наталія Супруненко каже: безпечне перебування у соціальних медіа, яке не вплине на психологічне здоров’я і якість життя людини – близько трьох годин на добу.