Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Світлини дітей із синдромом Дауна показали в Полтаві

Світлини дітей із синдромом Дауна показали в Полтаві

 «Сонячні діти серед нас». Фотовиставку Анни ЧапалИвідкрили у Полтавській галереї мистецтв. На знімках – діти із синдромом Дауна. Із авторкою та героями світлин поспілкувалися Сергій Коломієць та Лілія Пархоменко.

Ігри, посмішки та обійми. На двадцяти чотирьох світлинах – діти із синдромом Дауна разом із волонтерами, діячами культури та політики. Це – Вова Гольда.  Хлопчикові два з половиною роки. Разом із мамою він займається плаванням і гуляє на дитячих майданчиках. Фотографувався із поетесою Марією Бойко.

Альона Гольда, мати учасника фото проекту: Спочатку він дуже соромився, але під кінець, коли уже в нас закінчувалась зйомка, він почав активно із нею співпрацювати. Були дуже задоволені.

Авторка світлин Анна Чапала розповідає: учасникам потрібно було звикнути один до одного. Перший знімок проекту робила із Васею Остроушком та художником Юрієм Самойленком.

Анна Чапала, авторка фотографій: Зі сторони це вважалося, наче внук і дідусь. Зазвичай, коли дитинка така була, її треба було трішки розшевелити, розвеселити, щоб якась взаємодія була. А Вася, навпаки, нас смішив, і цим додавався той позитив, якими насправді є ці дітки.

У фотопроекті взяв участь  голова обласного осередку «Союзу організацій інвалідів України» Сергій Чумак. Розповідає про враження від  зйомок.

Сергій Чумак, учасник фотопроекту, голова обласного осередку «Союзу організацій інвалідів України»:  Не з першого разу, не так усе швидко, але у нас уже на вибір було дуже багато варіантів. У нас більше проблем було вибрати фотографії, аніж їх зробити.

Учасники проекту «Сонячні діти серед нас» створили на фотостендах серця із ниток. Це символ любові та єднання, каже  співорганізатор проекту Володимир Раковецький.

Володимир Раковецький, співорганізатор виставки, директор БФ «Карітас Полтава»: Діти своїми руками ці гвіздочки набивали. І це символ тої любові, символ того тепла, добра, де кожен може з учасників долучитися і такими червоними ниточками зв’язати.

Нагадаю, 21-го березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Його відзначають із 2006.