Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

П’ятиповерхівка на Європейській, 124 у Полтаві розкололася навпіл

П’ятиповерхівка на Європейській, 124 у Полтаві розкололася навпіл

Аварійний будинок. У п’ятиповерхівці по вулиці Європейській 124 вертикальні тріщини від даху до першого поверху. Як жити в таких умовах, та чому будівлю досі не відремонтували розбирались мої колеги – Олексій Липоватий та Ігор Ізотов.

У будинку, на Європейській, 124, мешканці на вулицю дивляться не тільки через вікна, а й через тріщини у стінах. Перша з’явилася у 2009-ому.  За 9 років вона в рази збільшилася: від даху до першого поверху. Будинок розколовся навпіл, говорять його мешканці. Додають: в цьому винна сусідня десятиповерхівка, яку збудували впритул до їхнього будинку в 2009 році.

Валентина Захаренко, мешканка будинку на Європейській, 124: Коли прибудовували будинок, сусідній до нашого будинку. Вони забивали свої. І воно дало тріщину. Спочатку з 5го поверху по третій і другий. Ми звертались і в ЖЕК, і в контору.

Зараз на будинку дві вертикальні тріщини. Фахівець проектного інституту Валерій Мізін, пояснює: насамперед винні застарілі комунікації - їм 60 років. 

Валерій Мізін, інженер: У будинку немає підвалу, є канали по яким прокладено опалення та водопровід. Основою фундаменту є ґрунти, які при зволоженні, починають просідати. В цьому випадку, тут були прориви каналізації. Основу фундаменту підмочило і будівля почала просідати.

Надію на ремонт втратили майже всі мешканці цього будинку. Є й ті, хто досі  звертаються до різних інстанцій та отримують відписки. Наприклад, Наталя, живе на третьому поверсі, з півторарічним сином. Одна з тріщин проходить через її квартиру.

Наталя Гайдамака, мешканка будинку на Європейській, 124: На 5 поверсі, зараз там сусіда немає, там повністю стінка пішла, можна дивитись на вулицю. І в облдерж писали і в міськраду писали і до начальника ЖЕКа ходили. Дім на рахується як аварійний , поставили маячки, вони через тиждень полопалися і все.

Диспетчер на гарячій лінії ЖЕО-2, нам повідомила: починаючи від 2012 року скарг чи звернень від жителів цього будинку до них не надходило.

Диспетчер КП ЖЕО-2: За цей період з 2012 року скарг від мешканців цього будинку до нас не надходило. Хоча проблема існує. Вони до нас ні разу не зверталися.

За законом, жителі мають право звертатися: і до ЖЕО, і до управління житлово-комунального господарства, і до міськради. Звернення має бути переадресоване до уповноваженого органу і там розглянуто.

Які будинки потраплять в перелік тих, які відремонтують цього року вирішуватимуть депутати на комісії. Про п’ятиповерхівку на Європейській, 124 - відомо, говорить заступник міського голови Андрій Лямін. На його думку, інтереси жителів мають захищати депутати їхнього округу.

Андрій Лямін, заступник міського голови м.Полтава з питань ЖКГ: Потрібно задіювати місцевих депутатів і обранців. Саме вони впливають, на перелік ремонтних робіт дахів, підвалів, під’їздів…Мені відомо, що на цей рік у них заплановані роботи по ремонту стиків. А інші роботи буде вирішуватись на комісіях.

На думку, фахівця проектного інституту Валерій Мізіна, якщо ситуація не зміниться це може викликати надзвичайну пожежну небезпеку.