Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Про роботу та своїх персонажів розповіли полтавські лялькарі

Про роботу та своїх персонажів розповіли полтавські лялькарі

Двадцять два актори та майже вісімдесят вистав у репертуарі.  Працівники Полтавського обласного театру ляльок розповіли про свою роботу. У професійне свято – Міжнародний день лялькаря – із акторами спілкувалися мої колеги. Про персонажів та підготовку до виступів – дивіться далі.

Тростяні, вертепні, рукавичні, вивідні – це основні різновиди ляльок, з якими працюють актори театру, каже Андрій Довгаль. У його руках – Дяк із вистави «Різдвяна ніч».

Андрій Довгаль, актор обласного театру ляльок: Система цієї ляльки – вертепна. Це ось такий шток єдиний, в якому є механізація, яка дозволяє йому розмовляти.

На сцені пан Андрій – майже 20 років. За цей час, каже, зіграв персонажів із різними характерами. Був принцем, злим чаклуном.

Андрій Довгаль, актор обласного театру ляльок: Все залежить від ляльки, від того, яка вона. Яке в неї обличчя, який характер. Він не може розмовляти ось таким басом. Тому він розмовляє ось так, такий він скриплявий, писклявий персонажик.

Своїх персонажів актори театру обговорюють із режисером-постановником. За словами Олександра Іноземцева, лялькарем може бути не кожен.

Олександр Іноземцев, режисер-постановник обласного театру ляльок: Це кропотливий труд, насправді. Вміння працювати зі своїм тілом, мова, дихання, пластика, слідкувати за собою, бути в тонусі, вміти на сцені імпровізувати.

Юлія Врублевська, акторка обласного театру ляльок: Я вам відкриваю велику таємницю. В театрі ляльок немає легкого нічого.

Є вистави, у яких актор відповідає за кількох персонажів, розповідає лялькарка Юлія Врублевська. Її герої – не лише жіночі. У виставі «Кіт у чоботях» акторка – Король, а в «Пані Коцькому» – Кабан. За словами пані Юлії, є ролі, які грати складно.

Юлія Врублевська, акторка обласного театру ляльок: Я отримала кота, це була міміруюча лялька. Він там певний проміжок часу спав. Я думала, я без руки залишусь. Там ще занижений рівень ляльки, тобто це отаке положення буквально.

Лялькар Андрій Довгаль розповідає, як готується до виходу на сцену.

Андрій Довгаль, актор обласного театру ляльок: Розминка рук, бо іноді доводиться працювати із дуже складними ляльками. Без рухливих пальчиків це дуже важко. Обов’язково треба голос свій налаштувати.

Восени цього року Полтавський театр ляльок відзначить своє вісімдесятиріччя.

Тетяна Вітряк, директор обласного театру ляльок: В діючому репертуарі у нас 76 вистав. За минулий рік театром відпрацьовано 681 виставу. На стаціонарі у межах 70 тисяч глядача у рік у нас є.

Нагадаю, вперше своє професійне свято лялькарі відзначили 21-го березня 2003-го року.

Голос: Здравія, долголітія, благоденственного, мирного житія! Вітаю усіх із Днем лялькаря.