Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Ляльки з кукурудзи і тіста представила у Полтаві вчителька Тамара Пилипенко

Ляльки з кукурудзи і тіста представила у Полтаві вчителька Тамара Пилипенко

Гетьман, султан, селяни та благородна пані. Ці персонажі у своїй виставці ляльок-мотанок поєднала полтавська вчителька Тамара Пилипенко.Авторка створює обереги з підручних матеріалів, надихається персонажами популярних серіалів, документальних фільмів і творів українських класиків. Більше бачили мої колеги Микола Янко та Анжеліка Микитенко.

Пані Тамара нині викладає трудове навчання у полтавській школі №26. Дітей навчає, як створювати ляльки із підручних матеріалів - тіста, кукурудзи, глини, одягу. Розповідає: в шкільні роки соромилася свого хобі. А в старших класах потай шила для них вбрання. Говорить: натхнення черпає від своїх учнів та природи.

Тамара Пилипенко, майстриня, вчителька трудового навчання:Вся природа, яка навколо є начебто взимку вмирає, а мені шкода. Все це збираю, сушу і відтворюю знову  все це. Начебто даю нове життя.

На одну авторську ляльку Тамара Пилипенко витрачає близько двох тижнів. Спочатку виношує задум, підбирає кольорову гаму. Раніше створювати іграшки було технологічно складніше, розповідає майстриня. Ліпили їх із пластиліну та глини, а нині за допомогою сучасних матеріалів - це значно пришвидшує процес.

Тамара Пилипенко, майстриня, вчителька трудового навчання:Це папір, клей, професійний такий матеріал. Багато різних полімерних глин, які дають можливість повторити все, що художнику хочеться по формі.

Іграшки з колекції пані Тамари одягнені в костюми різних регіонів України. Тут є персонажі популярних серіалів, герої українських класиків. Підтримати свою колежанку прийшла заслужена майстриня народної творчості України Наталія Свиридюк.

Наталія Свиридюк ,заслужена  майстриня народної творчості України:Роботи її є дуже цікаві,тому, що вона дарує свій шлях. Не повторює когось іншого. Вона сама відкриває нові технологічні можливості матеріалу.

Відвідувачку Оксану Кравченко зацікавила виставка. Говорить: ляльки-мотанки авторства Тамари Пилипенко унікальні.

Оксана Кравченко, член національної спілки журналістів:Тому, що зазвичай у нас робляться ляльки мотанки, які вже набили оскому Полтавцям і не тільки. Або робляться роботи із пластиліну, з глини, але вони не такі яскраві і не такі оригінальні як ці.

На виставці, що триває в обласній бібліотеці, представлені також роботи учнів Тамари Пилипенко. Діти створили їх на уроках декоративно-ужиткового мистецтва.