Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Історія полтавського таксиста: за кермом понад 30 років

Історія полтавського таксиста: за кермом понад 30 років

Одні працюють службі таксі заради грошей, інші – заради задоволення. 22 березня таксисти усього світу відзначають своє професійне свято. Про роботу тих, хто більше 10 годин на день проводять за кермом - розповість  Анна Комар.

Григорій Гапон працює таксистом більше 30 років. Розповідає: за цей час були хвилюючі та небезпечні випадки в роботі.

Григорій Гапон, таксист: У меня в машине было всё! И роды начинались.. Хе-хе.. И жена с вилами ганялась за нами! Походит мужчина и говорит: «Отвези меня в деревню, я тебе кроля дам. Бо денег нема!». Приехали, а він випивший до тих кролів. А вона – за вила: «Я вам тут щас обом кролів дам!»

Григорій каже: щодня перевозить у середньому по 3 клієнти. Це в 10 разів менше, аніж в 90-их, коли починав таксувати. Нині професія неприбуткова.

Григорій Гапон, таксист: На обслуживание машины, на заправку… Ну и что-то на питание. Плюс «огромнейшая» у меня пенсия – 1400. Так что… Спасает меня, кстати эта пенсия как: я за пенсию заправлюсь, и могу ещё заработать наличку. Ты заработаешь эти 200 гривен, ты пока дойдёшь домой – у тебя их нету.

Незважаючи на дохід, каже Григорій, свою роботу любить. І додає: щоб перевозити людей, потрібно вміти їх слухати. До кожного клієнта треба знаходити підхід.

Григорій Гапон, таксист: Такси – это очень хорошо… Это призвание! Таксист – психолог. Каждый садится в твою машину со своими проблемами. И вот ты обязан их выслушать и даже дать совет.

Сергій – студент. Викликає таксі приблизно двічі на тиждень. Каже: на здорожчання послуги не зважає, бо іноді без таксі – ніяк.

Сергій, студент: Приїхати на пару, або ще щось… З самого ранку буває, що доводиться викликати. Тому що маршрутки постійно забиті.

Ось ці полтавки на таксі не їздять.

Валентина, полтавка: Мене устраює громадський транспорт, кільцеві…

Оксана, полтавка: Пешком хожу! Ну и понятно, что финансово дорого…

Нагадаємо, Всесвітній день таксиста відзначають 22-го березня. Цього дня у 1907-му році на вулиці Лондона виїхали перші автомобілі для індивідуального перевезення пасажирів. Машини були обладнані спеціальними лічильниками плати. Пізніше перевізники назвали їх таксометрами, а себе – таксистами.