Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Борщовий набір: дешева картопля та дорогий буряк

Борщовий набір: дешева картопля та дорогий буряк

Картопля - єдиний овоч борщового набору, який з початку березня не дорожчає. За рік ця сільськогосподарська культура зросла в ціні на гривню. Чому борщ стає для полтавців делікатесом, а картопля доступнішою з’ясовували Валерій Пашнін та Юлія Кравець.

Пані Валентина раз на тиждень приходить на центральний ринок. Купує моркву, капусту, часник та цибулю. Каже, нині борщ для неї стає дорогим задоволенням.    

Валентина, полтавка: Уже не дуже часто, ну варю. Та звичайно буряк вже 15 грн.

Порівняно з минулим роком серед овочів борщового набору  найбільше здорожчала цибуля, морква буряк та капуста. Вартість цих овочів зросла на 30-40%. Картопля на 20%.

Любов торгує на ринку. Погоджується, що овочі подорожчали. Проте попит на них не впав.

Любов, продавчиня: Ціни хороші. Морковка в 2 раза подорожчала, буряк сильно подорожчав, картопля 5-6. Мороз, а беруть.

Нині сільгоспвиробники пропонують картоплю по 3,15  гривні за кіло. На ринку просять в середньому 6 гривень. Владислав  купує картоплю у шишацьких фермерів. Реалізує товар за оптовою ціною.

Владислав, продавець:  Ну я знаю, що в АТБ  картопля по 9, а в нас по 5-6, то краще взяти її тут сітку, ніж  по кг за 9 грн.

Прицінюється до картоплі Олександр, але не для споживання. У борщ кидає, вирощену на власному городі.

Олександр, полтавець: З осені своя є. А це раз на рік змінити сорт.  

Щороку на Полтавщині вирощують 1 млн тонн картоплі Для споживання потрібно 200 тис тонн. У середньому на людину припадає 190 кг тоді як норма 140.

В області  фермери  скорочують площі під вирощування цієї культури, говорить головний аграрій області Сергій Фролов. Овоч вимагає уваги, спеціальних технологій та піддатливий шкідникам. І додає: на ринку нестачі картоплі не відчувають.

Сергій Фролов директор обласного департаменту агропромислового розвитку: 95% це по овочах, а 98% картоплі виробляє населення. Під картоплю зайнято 50-55 тис га. В с/г підприємствах – не вище 1тис га.

Порівняно з іншими регіонами України різкого стрибка цін  «борщового набору» на Полтавщині немає, каже начальник обласного управління підприємництва Михайло Бугрій. Не виникало перебоїв з поставками й через березневу негоду. Фахівець каже: подальшого росту цін на овочі не буде.

Михайло Бугрій, начальник управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Полтавської ОДА: Торгівлі та регуляторної політики Полтавської ОДА: Це відбувся розвиток інфраструктури торгівлі. Це складські приміщення європейського зразка. Були морози і був дещо ажіотаж, тепер бачите, яка якісна морква продається і капуста.

Найбільше у лютому в області зросли ціни на сало, гречку та кисломолочний сир.