Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

Полтавська міськрада: журналісти можуть домовитись про інтерв’ю з будь-яким посадовцем

Полтавська міськрада: журналісти можуть домовитись про інтерв’ю з будь-яким посадовцем

Наскільки прозорою є діяльність полтавської міськради? 26 місце з п’ятдесяти можливих - так фахівці Інституту економічних та соціальних реформ оцінили Полтаву в рейтингу прозорості. Чи легко працюється журналістам з посадовцями і наскільки вони контактні?- перевіряв Ігор Ізотов.

Згідно даним, які оприлюднив Інститут економічних і соціальних реформ та Міжнародний центр перспективних досліджень Полтавська міська рада посіла 26-те місце з 50-ти за рівнем прозорості.  Найвищу оцінку міськрада отримала в розділі  - інформаційна політика.

Ігор Ізотов, журналіст: Наскільки відкрита міська рада? Спробуємо домовитись про інтерв’ю з одним із посадовців.

Начальник управління звернень громадян Ігор Верига говорить, спілкуватиметься з журналістами  з дозволу керівництва.

Юлія Палієнко, керівник прес-служби розповідає,  організувати інтерв’ю можливо з будь-яким посадовцем. Для цього потрібно попередньо узгодити питання.

Співпрацю міськради з журналістами наші колеги оцінюють на 5 балів із 10 можливих.

Дарина Синицька, інтернет-видання «Полтавщина»: Вони все ж таки надають відповіді. Хоч якісь.  Все залежить від того як ти спитаєш.

Лілія Войцехівська, інтернет-видання «Трибуна»: Є депутати які важко йдуть на контакт, є такі з якими навіть в соц.мережах можна домовитись. Якщо мова про нашого міського голову є дуже багато питань.

Ніна Король, заступник редактора видання «Kolo.news»: Олександр Мамай кілька разів обіцяв нам інтерв’ю, кілька років і кільком журналістам. Але віз і нині там. Хотілося б прес-конференцій, відкритості, як це було на початку, як нам обіцялося і декларувалося. Але цього зараз взагалі не отримуємо.

Відкритість міськради стосується не тільки журналістів, а й пересічних громадян, говорить адвокат Олексій Козленко. Ці відносини регулюються законами про звернення громадян та про доступ до публічної інформації. Наприклад, на інформаційний запит, відповідь має бути відправлена у визначений термін.

Олексій Козленко, адвокат: У журналістів трошки інші повноваження. Ви ж звертаєтесь в інтересах громади, то мають перевірити в термін до 5 днів.

Нагадаємо, у минулому році  Полтавська міська рада отримала відзнаку від Інституту масової інформації – «Рада, дружня до медіа».