Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Територіальна доступність та без конкурсу: як ітимуть до школи майбутні першокласники Полтавщини

Територіальна доступність та без конкурсу: як ітимуть до школи майбутні першокласники Полтавщини

У перший клас по-новому. До 1 вересня школа першочергово прийматиме дитину, яка живе на території її обслуговування. Також скасовується конкурсний відбір дітей. Це передбачено новим Законом «Про освіту», а також новим Порядком зарахування учнів, громадські обговорення якого триватимуть до 25 березня. Які ще чекають зміни на батьків та дітей і як вони готуються до 1 класу – дізнавалася Карина Москаленко.

Голос: Знайомтеся. Це чарівна Дюймовочка.

Це майбутня першокласниця Вероніка Шестопалова. У свої 5 років дівчинка вміє читати, лічити до десяти та малювати.

Голос: 2, а тут скільки? 4. І скільки буде: 6. Іще одна. 7.

Мама дівчини пані Вікторія розповідає: готувати доньку до навчання почала восени. Водить її на гуртки читання та малювання. А також – на підготовчі курси у школі. Мама вчить майбутню першокласницю і навичкам самообслуговування. Каже: це робить задля психологічної підготовки дитини до змін.

Вікторія Шестопалова, мама майбутньої першокласниці: Ми щоранку, щовечора (це буває тривалий процес), але ми вчимося роздягатися і одягатися самі. Я вважаю, що для першокласниці це річ потрібна.

Цієї осені діти, які вперше підуть до школи, вчитимуться за новим Держстандартом початкової освіти. Прийматимуть майбутніх учнів без конкурсу. Методист профільного відділу обласного Інституту післядипломної освіти Марина Крилевець каже: батькам не обов’язково готувати дітей до школи.

Марина Крилевець, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО:  Не треба, щоб дитина йшла в 1 клас і вміла читати, писати і рахувати. Ні, цього не треба. Це все завдання 1 класу. От нащо дитину вчити читати, якщо на 30-й сторінці букваря будемо показувати дитині букву «а» і будемо з нею це робити. Це завдання школи.

Першочергово школа прийматиме дітей, які перебувають на території її обслуговування. Якщо залишаються вільні місця, навчальний заклад може брати майбутніх першокласників, які хочуть навчатися у них.

Марина Крилевець, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО: Можливо навчальний заклад не зможе відразу взяти таку кількість дітей. І що тоді робити?! Можливо, будуть змінність навчання: частина дітей навчатиметься в І зміну, частина дітей у ІІ зміну. Тому що законом передбачено, що кількість учнів у класі не повинна бути більшою, ніж 30 осіб. І це передбачає Нова українська школа.

Цього навчального року Полтавська загальноосвітня школа № 29 набрала близько 120 першокласників. Наразі подали до закладу майже 150 заяв, розповідає директор Микола Орловський. Каже: більшість з них  - діти з території їхнього обслуговування.

Микола Орловський, директор Полтавської ЗОШ № 29: Ми готуємо 6 вчителів початкових класів, які проходять відповідне навчання для того, щоб отримати право працювати у 1 класах. Також навчання проходять вихователі групи продовженого дня, вчителі англійської мови, які будуть працювати 1 класах, вчителі фізичної культури.

У закладі проводять підготовчі заняття для майбутніх учнів. Вчитель початкових класів Анна Прокопенко розповідає: вони допомагають дітям звикнути до класу і вчителів. Цьогорічну підготовку спрямували на розвиток мислення та мовлення.

Анна Прокопенко, вчитель початкових класів Полтавської ЗОШ № 29: Ми працювали за друкованими зошитами «Розвиток мислення». Ми вирішили цього року, що зараз найбільша в дітей проблема – це розвиток зв’язного мовлення. Діти мовчать фактично. Тому найбільша проблема навчити їх спілкуватися, навчити висловлювати свої думки.

Батьки можуть подавати документи і без присутності дитини. Вони повинні це зробити до 31 травня. Нагадаємо, новий Держстандарт початкової освіти Кабмін затвердив цьогоріч 21 лютого.