Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Гіповітаміноз: симптоми та лікування

Гіповітаміноз: симптоми та лікування

Сонливість, блідий колір обличчя, ламке волосся– що це за симптоми?Авітаміноз та гіповітаміноз – чим відрізняються? Як уберегти себе від сезонної втом? Відповіді на ці питання  знає моя коллега Ірина Давва. 

Лайф

Анна Іпатова, відчула погіршення здоров’я: Останнім часом я зіткнулася з такою проблемою, що погіршилось здоров я .

Дар я Сульженко, дієтолог Як проявляється ця зміна ?

Анна Іпатова, відчула погіршення здоров’я: В мене стала шкіра сухою. Ламке волосся. Зовсім нічого не хочеться робити. Не хочеться їсти.

 Анні - двадцять. Вона студентка, майбутній архітектор. На здоровий сон та регулярне харчування  часу не завжди вистачає. Дівчина каже: нещадовно почав хвилювати стан шкіри та волосся.

Анна Іпатова, відчула погіршення здоров’я: Я вважаю, що все із-за харчування. Тому, в першу чергу, вирішили звернутися до дієтолога.

 Побоювання дівчини справдилися. Саме харчування вплинуло на проблеми зі здоров’ям.

Дар'я Сульженко, дієтолог: Ламкість нігтів, сухість шкіри:тут може бути недостатність у раціоні  продуктів, які у своєму складі мають вітаміни групи А , ретиноли .

Авітаміноз та гіповітаміноз – це різновиди вітамінної нестачі в організмі людини. Іноді ці поняття плутають, дієтолог пояснює:

Дар я Сульженко, дієтолог: Стан гіповітамінозу – це патологічний стан , який пов'язаний зі зменшеним надходження вітамінів. Порівняно з витратою цих вітамінів. З іншого боку авітаміноз – це стан коли уже розвивається серйозні захворювання: цинга,бері-бері.

СТЕНД-АП: Ірина Давва, журналістка
- Зниження
працездатності, підвищена втома, слабке волосся, сухість шкіри- це ознаки гіповітамінозу. Найчастіше симптоми захворювання проявляються весною. Запобігти цього можна за допомогою фруктів та овочів.

Дар я Сульженко, дієтолог:Всі сезонні фрукти : цитрусові, апельсини, грейфрукти, мандарини і звичайно яблуки ,груші. З приводу овочів: морква , буряк, пастернак, білокачанна капуста . Хочу звернути увагу на споживання квашеної  капусти.

Гіповітаміноз впливає на весь організм. На шкіру – в першу чергу, говорить косметолог Олександра Чумак.  Вона стає сухішою.

Олександра Чумак, косметолог: По поводу сухости внести в свой уход масла, добавлять , заправлять салаты льяным маслом, оливковым маслом. В них содержится витамины А, Е.

Спеціалісти кажуть:чим різноманітніший раціон, тим  менше шансів отримати дефіцит вітамінів.