Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Учасники АТО з Карлівщини не можуть отримати землі

Учасники АТО з Карлівщини не можуть отримати землі

Бійці без землі. П’ятеро учасників АТО із Полтавщини не можуть отримати  земельні ділянки. Бо обіцяні землі орендує місцеве підприємство. Нині бійці з підготовленою документацією чекають закінчення строку дії договору і сподіваються відстояти свої права на пільги. У ситуації розбиралася Карина Москаленко.

42-річний Сергій Панасенко із села Мартинівка Карлівського району пішов воювати у зону АТО в 2014-ому. На передовій стояв більше року. Тоді Сергію та ще чотирьом атовцям з Полтавщини у Держгеокадастрі пообіцяли виділити земельні ділянки із запасу їхньої сільради. Кожному бійцю - по 2 гектари для ведення господарства.

Сергій Панасенко, учасник АТО: Нам виготовили документи. Уже всі документи фактично готові. Осталось видати тільки кадастровий номер. Оказується що: земля в оренді до 2020-го року. І ми ніяк не розірвемо оцей договір, тому що ті хазяйни землі категорично проти.

Четвертий рік разом із побратимами намагається отримати обіцяну землю і 29-річний Сергій Прийма. Каже: має техніку і бажання обробляти її самостійно.

Сергій Прийма, учасник АТО: Засівати для себе чи соняшник, чи ячмень. У 15-му ми прийшли  і сказали, що вона орендована.

Ці землі - у користуванні приватного підприємства "Бурякорадгосп цукрокомбінату імені Халтуріна". У липні 2015-го колишній його директор дав письмове погодження на вилученнях цих земельних ділянок. Нині, нове керівництво відмовляється розривати договори оренди на користь учасників АТО, розповідає начальник обласного Держгеокадастру Вадим Чувпило.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: Згідно чинного законодавства товаровиробник або інша особа, яка користується земельною ділянкою державної власності не має права відмовлятися на користь третіх осіб від земельної ділянки. Фактично, керівник підписуючи ту заяву на той момент він не мав вповноважень на користь третіх осіб.

Зареєструвати земельні ділянки  учасники АТО зможуть після припинення договору оренди, говорить начальник обласного Держгеокадастру.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: Чекати, по-перше, там договір оренди ще до 2022 року. А, по-друге, відповідно до Закону про оренду землі орендар має переважне право на його поновлення. І гарантувати, що орендар не скористається цим правом не може ніхто. Оптимальний варіант, на мій погляд, це отримати земельні ділянки в іншому місці.

Вадим Чувпило говорить: на Полтавщині впродовж останніх трьох років майже шість тисяч учасників АТО отримали землю. Нагадаємо, виділення земельних ділянок різного призначення бійцям визначено статтею 118 Земельного кодексу України.