Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 «Квітни, а не хворій. Зупинимо туберкульоз».  У  Полтаві  на Театральній площі  охочі   безкоштовно пройшли  обстеження на  флюорографі. Акцію  приурочили  до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом , який відзначають сьогодні.   

Володимир  з Полтави  про те, що можна безкоштовно пройти флюорографічне обстеження,  дізнався випадково. Гуляв містом.

Володимир , полтавець: От хочу продіагностіруватися, чи хворий я, бо судя з того, як веде себе Уляна Супрун  - наша міністр здравоохранєнія, лічиться буде ніяк.

Тетяна, полтавка:  По інтернету побачила рекламку, що буде діагностика і рішила пройти. Щоб люди не забували, що потрібно турбуватися про своє здоров*я.

СТЕНДАП:  Чи є у вас кашель або покашлювання більше 2-х тижнів, чи помітили ви останнім часом підвищену втомлюваність та слабкість, чи зменшилася ваша вага  з невизначених причин.Це анкета для виявлення  людей,які потребують обстеження на туберкульоз. Вона включає в себе 11 пунктів. Якщо на три з них ви відповіли «так»,  то вам варто пройти обстеження на туберкульоз.

Подібні акції влаштовують щороку.  Михайло Ільченко, завідувач обласного  протитуберкульозного диспансеру, говорить: минулоріч  на Полтавщині   виявили  794 нових випадків туберкульозу. Серед них  – 22 дитини.  Найбільше хворіють у Диканьці, Кобеляках і Глобиному.  

Михайло Ільченко, завідувач обласного протитуберкульозного диспансеру:  Останніми роками захворюваність в області на туберкульоз зменшується, як в державі, так і в області, так же саме по Полтаві кількість вперше виявлених зменшується. Якщо у минулому році було 147, то в цьому році 130 чоловік.

Олександр  Соляник , керівник медико – соціальної служби  БО «Світло надії»:  Мы хотим привлечь  общество к этой проблематики , хотим, что бы сегодня люди прошли  при помощи флюорографа флюорографию и вообще  привлекаем всех пройи обследование.

Цього дня безкоштовно обстежили легені  до сотні  людей.