Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

«Честь. Мужність. Закон»: сьогодні День Нацгвардії

«Честь. Мужність. Закон»: сьогодні День Нацгвардії

Військова техніка, зброя та розпорядок дня. Сьогодні в Україні відзначають День Національної гвардії. Це формування забезпечує громадський порядок та захист державних кордонів. Про службу полтавських нацгвардійців розкажуть журналісти «Лтави».

«Честь. Мужність. Закон» - гасло української Нацгвардії. У цій структурі можуть служити не всі, каже психолог Артем Бархан. До лав нацгвардійців відбирають і за особистісними характеристиками.

Артем Бархан, психолог військової частини Нацгвардії України: Большая стрессоустойчивость, наличие интеллекта. Социальный интеллект и так далее. Умение выходить из конфликтных ситуаций в том числе.

Підйом о шостій, відбій о двадцять другій. За таким розпорядком у військовій частині Нацгвардії  служать строковики. Двадцятиоднорічного Олександра Скляра призвали  1 квітня минулого року. Говорить: до режиму звик.

Олександр Скляр, військовослужбовець частини Нацгвардії України: Проснулися, тоді зарядка, уборка і займаємось службою. Хто в суди їздить, охорона судів. Цікаве – це виїзд на полігони, стрільбище. Стріляєм.

Строковиків та контрактників у полтавській частині навчають працювати із військовою технікою та службовими собаками.

Крім охорони громадського порядку, полтавські нацгвардійці виконують завдання у зоні проведення операції об’єднаних сил. Починаючи із серпня 2014-го, провели 9 ротацій. Із військовими у частині та на передовій працює капелан Володимир Храпач.

Володимир Храпач, капелан: Там, де війна є, там немає атеїстів. В ході спілкування підтримка духовна йде, людська. Коли людина знає, що спілкується із священиком, то вона по-іншому налаштовується на виконання бойових завдань своїх.

При підготовці військові працюють зі зброєю, яку використовують у реальних бойових умовах.

Серед полтавських нацгвардійців десята частина – жінки. Вони виконують роботу на рівні із чоловіками, каже заступник командира частини Віталій Денисюк. За його словами, нині молодь іде служити активніше.

Віталій Денисюк, заступник командира частини Нацгвардії України: У нас більше 80% особового складу частини – це військовослужбовці саме за контрактом. Після початку АТО матеріальне забезпечення суттєво покращилось. Зараз військовослужбовці повністю забезпечені обмундируванням, засобами броне захисту активної оборони.

Нагадаю, щорічно 26-го березня відзначають День Нацгвардії. Це військове формування в Україні створили чотири роки тому.