Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

160 юних хіміків приїхали змагатися у Полтаву

160 юних хіміків приїхали змагатися у Полтаву

Понад півтори сотні учасників та три конкурсних дні. У Полтаві стартував Всеукраїнський етап олімпіади з хімії. Учні із восьмого по одинадцятий клас виконуватимуть теоретичні та практичні завдання. Оцінювати їх будуть науковці, викладачі та вчителі. Із учасниками та організаторами олімпіади спілкувалися журналісти «Лтави».

160 учнів із усіх областей України – це учасники олімпіади з хімії. Ігор Підгорний з Вінницької області посідав  призові місця на міських та обласних змаганнях. На Всеукраїнський етап приїхав уперше.

Ігор Підгорний, учасник олімпіади (Вінницька область): Готувався з багатьма викладачами з інститутів, із медінституту, педагогічного, із Донецького, який також є у Вінниці. Також я готувався зі своєю вчителькою.

17-річний Кирило Данилейко із Кременчука тричі поспіль перемагав на Всеукраїнському етапі олімпіади із хімії. Каже: цей предмет потребує системності знань.

Кирило Данилейко, учасник олімпіади (місто Кременчук): В химии, если ты не знаешь одну тему, то все. В ней все, как снежный ком, накручивается на другое. Если в физике ты не знаешь одну тему, то ты можешь учить другую, у тебя в другой будет все замечательно. То есть в химии сложность в том, что весь материал накладывается один на другой.

Оцінювати роботи будуть півсотні членів журі. Голова Костянтин Гавриленко говорить: за останні роки рівень знань учасників знизився. За його словами, завдання олімпіади складніші, ніж вправи зі шкільної програми.

Костянтин Гавриленко, голова журі: В старших класах ми складаємо завдання відповідно до методичних рекомендацій Міжнародної хімічної олімпіади. Вони з усіх галузей хімії. 12-14 задач теоретичних турів і 2 задачі експериментального туру дозволяють охопити практично всі аспекти знань дітей, які вони мають.

Для перемоги важливі не лише природні здібності, а й робота над собою, каже учасниця із Тернополя Анастасія Стаханська.

Анастасія Стаханська, учасниця олімпіади (місто Тернопіль): Коли я починала готуватись, мені здавалось, що ці задачі просто недосяжні для мене і що неможливо їх розв’язати. Але з часом я працювала, чим більше напрацьованих годин, тим легше стає вчитися.

Всеукраїнський етап олімпіади з хімії у Полтаві триватиме п’ять днів.

Наталія Корягіна, перший проректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Один день у них буде практичний   тур і два дні будуть писати теоретичні тури. 4-й день – подання апеляцій. Хто не згідний з результатами, будуть звертатись до членів журі, апелювати.

Нагородять переможців у п’ятницю, 30-го березня. Нагадаю, ця Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії – п’ятдесят п’ята. Міжнародний етап цього року відбудеться   у Словаччині та Чехії.