Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Хочеш вступити на магістратуру? Здай іспит на знання іноземної мови!

Хочеш вступити на магістратуру? Здай іспит на знання іноземної мови!

2018-го для вступу в магістратуру необхідно буде здати іспит на знання іноземної мови. Це пілотний проект, який запровадили в Україні відповідно до наказу міністра освіти і науки України Лілії Гриневич від 13-го жовтня минулого року. Яких спеціальностей стосуються зміни та як ставляться до них студенти – знає Анна Комар.

Англійська, німецька, французька чи іспанська - студенти, які бажають вступити на магістратуру цього року мають скласти іспит з іноземної на вибір. Спеціальності, яких стосується нововведення, перелічує секретар приймальної комісії Полтавського національного педагогічного університету Олексій Хорольський.

Олексій Хорольський, відповідальний секретар приймальної комісії ПНПУ ім. Короленка: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Право» та «Міжнародне право» передбачена іноземна мова у вигляді єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Вступники на магістратуру за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», окрім іноземної мови, проходитимуть також єдине вступне випробування з права. Олексій Хорольський, відповідальний секретар приймальної комісії ПНПУ ім. Короленка: З 14-го травня по 5-те червня потрібно зареєструватися на сайті, де реєструються учні, які складають ЗНО: «Тест-портал.gov.ua». І потім, 11-го липня, передбачений єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Анна Сидоренко та Владислав Башук навчаються на факультеті журналістики, 4-ий курс. Планують вступати на магістратуру. Кажуть: ідея складати іспит з іноземної мови їм не подобається.

Анна Сидоренко, планує вступати на магістратуру: Для нас це складно, тому що іноземна мова у нас була лише на 1-му курсі. Тобто, 3 роки ми її взагалі не вивчали. Тому доводиться самотужки проходити якісь додаткові курси.

Владислав Башук, планує вступати на магістратуру: Неочікувано ввели, абсолютно неочікувано. Нові зміни, нове правило… Виходить, на моєму поколінні постійно випробовують нові зміни. Зміни негативні, але потрібно подивитися, як вони будуть проводитися.

Студенти-майбутні магістранти нині морально не готові до здачі іноземної мови, каже професор кафедри журналістки Полтавського педагогічного університету Світлана Семенко.

Світлана Семенко, професор кафедри журналістики ПНПУ ім. Короленка: Такі експерименти повинні піддаватися широкому громадському обговоренню, особливо тих суб’єктів, які беруть безпосередню участь у цих експериментах.

За словами студенти Катерини Сердюк, є й позитивна сторона в нововведенні стосовно іноземної мови.

Катерина Сердюк, планує вступати на магістратуру: Я вважаю, що це добре в тому плані, що ми стаємо ближче до Європи.

За словами Олексія Хорольського, наступного 2019-го року в Міністерстві освіти і науки можуть підписати наказ, відповідно до якого усі вступники на магістратуру, незважаючи на спеціальність, повинні будуть здавати іноземну мову.