Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Новий Держстандарт початкової освіти: як його апробують у Решетилівці

Новий Держстандарт початкової освіти: як його апробують у Решетилівці

Першокласники з радістю ходять до школи. Так відповіли сто відсотків опитаних батьків, чиї діти навчаються у класах, де апробують новий Держстандарт початкової освіти. На Полтавщині у пілотному проекті беруть участь вісім класів із чотирьох шкіл. Як навчають дітей по-новому та що з цього приводу думають батьки й вчителі, дивіться далі.

СТЕНДАП: Парти, які легко переставляти для зручності навчання, інтерактивні засоби, ігрова зона. Так з нового навчального року мають виглядати всі класи для першокласників.

Так у  Решетилівській загальноосвітній школі обладнані дві навчальні кімнати для нинішніх першокласників. Сьомий місяць вони здобувають знання по-іншому, аніж більшість їхніх однолітків в Україні. Приміром, сідають так, щоб було зручно виконувати завдання. Якщо хтось втомився – вчитель пропонує перепочити.

Людмила Золотарьова, вчителька початкових класів Решетилівської ЗОШ І ст.:Клас повинен мати сім навчальних зон. Є в нас місце зустрічі, бібліотека, де діти можуть працювати. Ігрова зона, де вони відпочивають. Також для навчання ми використовуємо і стіни.

Творчий простір, доступна подача інформації - усе для того, щоб діти легко сприймали нові знання. А потім самостійно їх аналізували.

Голос: Ми тут вчимося, бігаємо, граємося, стрибаємо і веселимося, нам тут дуже подобається.

Голос: Тут можна гратися, помалювати і всякого чогось дізнатися.

Галина Миколаївна має більше двадцяти років стажу. Каже: учні з пілотних класів ведуть себе по-іншому.

Галина Ковтун, вчителька початкових класів Решетилівської ЗОШ І ст.: Веселіші до школи приходять, вони більш розкриті, вони можуть висловити свою думку, не боячись. Ми їх приймаємо і ні в якому разі не критикуємо. Я хочу бачити креативними, самостійними, відповідальними і вмотивованими до життя своїх учнів.

В обласному інституті післядипломної освіти провели онлайн-опитування батьків дітей, які навчаються за пілотним проектом. Свою думку висловили двісті дорослих. Всі вони відповіли ствердно на питання, чи із задоволенням їхні діти ходять до школи. 95% погодилися з тим, що нова українська школа розвиває таланти учнів. 90% вважають вчителів готовими використовувати сучасні форми роботи.

Наталія Корягіна, перший проректор ПОІППО ім. М. В. Остроградського: Під час навчання дитина вивчає курс інтегрований «Я досліджую світ». 68% батьків мали ствердну відповідь, що теж їм подобається цей інтегрований курс. Частина батьків вважає, що дуже добре було б, аби всі предмети були б окремо. Є такі результати.

Щодо своєї ролі в освітньому процесі, то 76% батьків підтвердили, що готові до співпраці. Майже стільки ж на практиці переконалися в дієвості педагогіки партнерства.

ЛАЙВ: Уривок уроку.

Артем навчається у першому класі Решетилівської школи. Його мама Оксана підтримує подібні зміни в освіті. Каже: діти на уроці можуть не лише продемонструвати свої знання, а й висловити думки, враження щодо побаченого чи почутого. Також вчяться співпрацювати.

Оксана Хиль, мама першокласника: Мені подобається, що в них навіть парти стоять так, щоб вони могли колективно вирішувати якісь завдання. Кожного дня навіть у своїй роботі я бачу те, що дуже важливим є колективний підхід до роботи. Раніше дітей цього не вчили.

Нагадаємо, в області новий Держстандарт початкової освіти, окрім Решетилівки, апробують у школах Горішніх Плавнів, Кременчука та Полтави. Загалом в Україні таких сто навчальних закладів.