Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відбувся допрем’єрний показ українського фільму «Легенда Карпат»

У Полтаві відбувся допрем’єрний показ українського фільму «Легенда Карпат»

Прем’єра українського кіно цього тижня  – «Легенда Карпат». Фільм про Олексу Довбуша,  українського Робін Гуда із співачкою  Марією Яремчук і солістом «Другої ріки» Валерієм Харчишиним у  головних ролях. Полтава  - перше  місто, де демонструють  стрічку.   Наша знімальна група побувала на допрем’єрному показі.

Лайф-трейлер: «Закон гір який? Не бери чужого, не вбивай невинних, не кривди чесних людей. Інакше – прийдемо ми!»

Легенда про Олексу Довбуша, ватажка  «опришків», селян, які повставали проти пригнічення польських й угорських паничів, виникла на  Західній Україні. Як і Робін Гуд, він нападав на багатіїв  і повертав награбоване людям. Для Валерія Харчишина, фронтмена «Другої ріки», це перша роль у повному метрі, до того грав  у театральних антрепризах.

Валерій Харчишин, співак, актор, виконавець ролі: Просто колосальний тягар давив на мене…чи я втілюся в образ?А тоді зрозумів – хвилюватися не треба, слід просто перенестися в ту епоху і діяти, як і будь-хто інший, будучи там.

Перевтіленню сприяли натурні зйомки за будь-яких погодних умов; актор розповів, що доводилося і в крижаній воді купатися, і руки-ноги об скелі збивати.

Валерій Харчишин, співак, актор, виконавець ролі: Люди не знали, що таке грім-ваген…були як скаути – висадилися в Карпатах і знімали, поки пальне для генераторів є, тоді поверталися, милися, заправлялися – і знову в гори. Часом заставала негода, так що фізично не могли піднятися.

Оригінально «Легенду Карпат» проектували зробити як серіал. І матеріалу на знімали вдосталь – говорить   Валерій Харчишин. Через проблеми з продакшном, почали робити повний метр, через що багато сцен перезнімали.  До своєї прем'єри  біографічна драма отримала кілька нагород  -   приз за найкращий фільм на Marbella International Film Festival в Іспанії (2017) і спеціальний приз Одеського КФ в номінації "Коронація слова" (2016). Режисурою стрічки зайнявся Сергій Скобун. Участь у  зйомках брали як професійні актори, зокрема, Чернівецького державного театру так і волонтери-аматори.  Найбільше – каже  Валерій  -  пишається сценами з Марією Яремчук, з якою вдалося створити так звану «хімію» lovestory на екрані. З режисером актор-співак постійно конфліктував  через те, що хотів надати своєму герою більше людяності.

Валерій Харчишин, співак, актор, виконавець ролі: Я все ж таки грав більше як я хотів, а не режисер, бо він вбачав в Олексі Героя, який перевертає світ…. Без гумору чи відчуття чужої болі, такий трафаретний 100%ний герой… Ми тупо перезнімали цілі сцени.

Музику до фільму створив гурт «Друга ріка». Трек «Доки я не пішов» став частиною їхнього сьомого студійного альбому «Піраміда».