Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Запасний вихід в одному з полтавських торгових центрів відчинили з другої спроби

Запасний вихід в одному з полтавських торгових центрів відчинили з другої спроби

Торговий центр: Після пожежі в торговельному центрі в російському Кемерово журналісти "Полтавських телевізійних новин" перевірили 3 найбільші торгово-розважальні заклади Полтави. Чи безпечно перебувати там і як діяти, якщо в будівлі раптом спалахне вогонь, з'ясовували Валерій Пашнін та Ольга Боцула.

На цьому відео зафіксовано момент пожежі у торговельному центрі «Зимова вишня» у російському місті Кемерово. На кадрах, знятих з камери спостереження, бачимо, як приміщення охоплює дим. Відвідувачі закладу починають бігти. Пізніше діти телефонували батькам і прощалися у соцмережах.

-                  "Ми горимо..."

-                  "Я вас люблю!"

-                  "Можливо, прощайте..."

Чи зможуть полтавці вчасно знайти аварійні виходи у місцевих торгових центрах та що робити у разі пожежі, йдемо з'ясовувати до крамниці на вулиці Європейській.

Ольга Боцула, журналіст: Це один з торгових центрів Полтави. Тут магазини, кінозал та офісні центри. Починаємо перевірку пожежної безпеки.

На стінах плани евакуації, вогнегасники та пожежні рукави. На аварійний вихід у торговельному центрі вказують спеціальні позначки.

Денис Клєстов, головний інженер торгового центру: Кожний кінозал має як мінімум два евакуаційні виходи, які ведуть в різні локації торгового центру. Є сучасна система пожежогасіння, маємо систему оповіщення про пожежу.

На вулицю з кожного поверху ведуть евакуаційні сходи.

Денис Клєстов, головний інженер торгового центру: Вона веде до самого низу, на сторону 27 школи.

Та чи знають про запасні виходи самі відвідувачі закладу.

Голос: Ні.

Голос: Ні

Голос: Навіть не задумувалися про це якось

Ось цей торговельний центр розташований на іншій центральній вулиці - Соборності у Полтаві. Йдемо перевіряти, чи безпечно тут.

Ольга Боцула, журналіст: Ось один з аварійних виходів. Навісних замків немає. Побачимо, чи тут відчинено.

Запасний вихід просторий, не загромаджений речами. Проте далі не вийти.

Ольга Боцула, журналіст: Двері на вулицю зачинені.

Відчинити двері допомагають працівники служби безпеки закладу. Кілька невдалих спроб … і ми виходимо на вулицю. Дорогу перекривають великовагові фури.

Дим у приміщення не зайде, говорить керівник служби безпеки закладу пан Микола. Мовляв, є сучасна система протипожежного сповіщення. Датчики реагують миттєво і автоматично.

Перевірити, чи є такі системи в інших торгових центрах Полтавщини спеціалістам обласної служби з надзвичайних ситуацій раніше заважав мораторій на перевірку пожежної безпеки, - говорить представниця Світлана Рибалко. Він діяв останні чотири роки, нині його частково зняли.

Світлана Ррибалко, начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області:Перевіряють об’єкти: дитячі заклади, школи.

Шестикласник Микита каже: він часто відвідує розважальний комплекс на Зінківській і знає, що робити у разі пожежі.

Микита, шестикласник:Запасні виходи розміщені на кожному з цих поверхів.

Один з таких виходів нам показує головний енергетик закладу пан Володимир.

За словами Володимира, уся система протипожежної безпеки працює. На стелі датчики диму, вказівники до виходів та вогнегасники. Для працівників центру щомісяця влаштовують планові навчання з протипожежної безпеки.