Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Навчання за програмою Erasmus+: досвід учасниці

Навчання за програмою Erasmus+: досвід  учасниці

2017 року  на навчання за кордон  за програмою  Erasmus+    з Полтавського педагогічного університету поїхали 10 чоловік.  Програма  передбачає  обмін  студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та  Туреччини. І  надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в інших  країнах  Євросоюзу.  Досвідом,  який     отримала   за  допомогою  Erasmus+,  ділиться  Юлія Черненко.  Про це у сюжеті. 

Юлія Черненко - студентка ПНПУ. Навчається на 3 курсі. Про програму Erasmus+  дізналася від студенів,  які там  були. Розповідає : щоб  взяти участь у навчанні,  потрібно мотиваційний лист та співбесіда на перевірку рівня англійської.

Юлія Черненко, студентка  Полтавського національного педагогічного університету: Загалом ця підготовка була такою скажем важкою в плані документацій, тому що дуже багато необхідно документів , різних справок,  довідок,  віза.

Юлія говоритьу Данії навчалася пів року.  Завдяки гранду,  який отримала.Перші два тижні  -  були адаптаційними.  Найважчим,  згадує,  було перебувати   в англомовному середовищі.

Юлія Черненко, студентка  Полтавського національного педагогічного університету: Звичайно,  дуже важко призвичаїтись, коли всі розмовляють англійською. Іноді навіть здавалося, що ти думаєш не українською, а  англійською . Те, що ти забула українські слова, але пам’ятаєш англійські.

За програмою Erasmus+ студенти  за кордоном  мають можливість навчаючись від 3 до 12 місяців. Там же і отримують  стипендію. 

 Інга Капустян , координатор програми Erasmus+:Впродовж семестру вони навчаються за програмами, які ми називаємо адаптованими або програмами , які ми обираємо суміжні предмети і тоді за рахунок певних документів, які ми підписуємо ми визнаємо результати їхнього навчання .

Фінансується програма Erasmus+  за рахунок Європейського союзу.

Іванна Атаманчук, менеджер НЕО в Україні:Майже в повному обсязі покриваються розходи на  реалізацію проекту , але очевидно за всіма напрямами також передбачається і співфінансування від українських університетів. Що також є певною запорукою зацікавленістю і ефективною реалізацією проектів саме з українського боку.

Про досвід, який отримала за  у Данії  за  програмою Erasmus+,  Юлія не шкодує.  Каже: це не  тільки    можливість побачити світ, а й  удосконалити   знання з  англійської мови.

Юлія Черненко, студентка:Є дуже великі можливості для саморозвитку. По-перше ти не лише побачиш світ , ти побачиш як навчаються люди там  дізнаєшся щось нове  знайдеш нових друзів побачиш світ.

Нагадаю, програма Erasmus+  ДІЄ  з 2014 року. Вона поєднує сім діючих європейських програм у сфері освіти, науки та спорту, зокрема,  й Erasmus та Erasmus Mundus.