Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Майже 700 тисяч гривень – очікувана вартість проектів капремонту двох підземок у Полтаві

Майже 700 тисяч гривень – очікувана вартість проектів капремонту двох підземок у Полтаві

Нові проекти капітального ремонту підземних переходів біля Центрального ринку та Головпоштамту Полтави замовили в управлінні  житлово-комунального господарства. Нагадаємо, ремонт переходів почався торік у вересні. Нині роботу ніхто не продовжує. У січні цього року правоохоронці почали досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо ремонтних робіт двох підземних переходів. Яка вартість нової проектної документації, дивіться далі у сюжеті журналістів "Лтави".

Торік у жовтні полтавка Галина Осадча травмувалася у підземному  переході біля Головпоштамту. Галина каже: сходинки обгородили, залишили вузький прохід. Йдучи ним, жінка не помітила зламну сходинку.

Галина Осадча, отримала травму у переході: Я на неї стала й впала, а тут ще лежала плита. І я об плиту вдарилась обличчям. Дуже  сильно вдарилася. У мене був подвійний відкритий перелом носу. Й перелом плечового суглобу.

Галина Осадча каже: травмоване плече болить й досі. У листопаді 2017-го жінка звернулася до Полтавської міської ради за компенсацією витрачених коштів на лікування.

Галина Осадча, отримала травму у переході: Ті чеки, які в мене збереглися – на суму в  1100 гривень. Доклала всі виписки. Й подала до міської ради скаргу. Й рівно через місяць мені прийшла відповідь, що допомогти мені не можуть так-як у бюджеті немає засобів.

За інформацією сайту публічних закупівель «PROZORRO» у серпні  2017-го Управління житлово-комунального господарства перерахувало ТОВ «Техно Холдинг» майже 834 тисячі гривень. Ці кошти мали піти на капітальний ремонт підземних переходів біля Головпоштамту та  Центрального ринку. Пізніше установа уклала договір з іншим підприємством  – «Інтехсервіс». Йому на ремонт перерахували майже мільйон двісті дев’яносто тисяч гривень. У лютому суд розглянув клопотання правоохоронців щодо тимчасового доступу до документів публічних закупівель ремонту двох підземок у Полтаві.

Цитата: «Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Управління житлово-комунального господарства  виконкому Полтавської міської ради, діючи за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ «Інтехсервіс» та ТОВ «Техно Холдинг», зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт щодо обсягів робіт, які завищені та частково не виконані по об’єктах: «капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтава», «капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м.Полтава» заволоділи коштами Місцевого бюджету» 

Через необґрунтованість клопотання суд відмовив правоохоронцям у тимчасовому доступі до докладної інформації про закупівлі. По телефону заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Лямін розповів: розробляються нові проекти реконструкції двох підземних переходів у центрі Полтаві.

Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖК: Зараз закінчуються роботи по проектуванню. На початку цього року була замовлена проектна документація. Сума буде зазначена у проекті. Відразу після того як проект вийде з експертизи, замовник буде виставляти на «PROZORRO»  й проведе тендер.

На сайті публічних закупівель «PROZORRO»  вказана очікувана вартість проектів капітального ремонту двох підземок. Зокрема, 351 тисяча гривень  коштує проект реконструкції переходу на перетині вулиць Шевченка та Європейської. Та 342 тисячі гривень – ціна проекту капітального ремонту підземки на перехресті вулиць Соборності з кільцем та 1100-річчя Полтави.