Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавській музичній школі №1 - 100 років!

Полтавській музичній школі №1 - 100 років!

Століття музики. 100 років від заснування цьогоріч відзначають у першій полтавській музичній школі імені Платона Майбороди. Святкувати почали звітним концертом. Бачили виступи і більше розкажуть про заклад-ювіляр Анжеліка Микитенко та Богдан Казирід.

Найстаріша та найбільша музична школа обласного центру - перша імені Платона Майбороди. Заснували її у вересні 1918 року. Тут хлопці та дівчата можуть вибрати собі направлення та інструменти до душі. Навчають у школі у сімох відділах: народний та естрадний, фортепіанний і струнно-смичковий, теоретичний, народно-струнний, духовий та ударних інструментів, - розповідає директор закладу Євген Дудник. Наразі тутнавчається майже вісімсот учнів.

Євген Дудник, директор Полтавської дитячої музшколи №1: У нашій школі напрямки як і класичні так і паралельно і ідуть сучасні напрями. Тобто естрадні відділення. А навчаємо на всіх різноманітних інструментах. Це і народні і духові.

П’ятнадцятирічниймузикантОлександр розповідає: його пристрасть - фортепіано та саксофон. Ними хлопець захопився із 5 років. До музичної школи ходить щодня. Говорить: планує стати диригентом.

Олександр Олійник, учень музшколи №1: Музика, це доволі абстрактне поняття щодо професії. Але я навпаки вважаю, що ця професія є універсальною. Ти сам собі обираєш шлях, де ти будеш працювати і коли. Отже, мені подобається цей стиль життя.

Керівник духового оркестру Сергій Цюман музиці присвятив усе життя. Грає сам та вчить підростаюче покоління. Олександр – один із його учнів.

Сергій Цюман, керівник духового оркестру музичної школи №1: Як в свій час я займався з ними у нас була така методика цікава, от він грає один такт хорошо зіграв, кажу ну шо молодець я віджимаюсь. Іграє 4 такти скільки помилок зробив? 4 - ну шо Ваня клади трубу. Пішов 4 рази оджиматись. Ну зараз я більше оджимаюсь уже чим він.

Вчителі школи та їхні вихованці – щорічно навесні влаштовують звітні концерти, на яких демонструють досягнення за рік. Цього разу на сцені виступили учасники духового оркестру та колективу "Біг-Бенд".Підтримати і привітати музикантів прийшов керівник обласного центру народної творчості Дмитро Соколов.

Дмитро Соколов, член Національної всеукраїнської музичної спілки: Я дуже вражений оркестр звучить, так як я планував його почути ще у 2015 році. Але ж тоді один контингент був учасників оркестру, зараз інший. Діти ростуть.

У Полтаві працюють три музичні школи, а також «Мала академія мистецтв».