Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Полтавському Батальйону Небайдужих - 4 роки!

Полтавському Батальйону Небайдужих - 4 роки!

Чотири роки при Свято -  Успенському  кафедральному  соборі  діє «Полтавський батальйон небайдужих» . Керівниця організації  Наталія Гранчак  згадує,  як виникла ідея створення.

Наталія Гранчак,  голова благодійного фонду « Полтавський   батальйон   небайдужих»:В перших числах березня владика Федір разом зі священиками від’їхав до Криму. Допомагати,підтримувати  військовій частини.  А ми почали збирати кошти і переказували перші кошти в Феодосію нашим військовим захисникам.

Підтримати та допомогти бійцям на фронті – основний напрямок роботи «Команди небайдужих»,  - розповідає Наталія  Гранчак.  Організація  нараховує  близько 10 підрозділів. Створили при батальйоні й Центр соціально-психологічної адаптації учасників АТО.  Кошти, які збирають,  витрачають на засоби захисту військових.

Наталія Гранчак,  голова благодійного фонду « Полтавський   батальйон   небайдужих»:Ми не купляли зброю , тому що це був наш принцип , тому що ми в любому випадку при церковна організація і наше завдання це захист.

Один із засновників благодійного фонду Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір,   розповідає: спостерігати за тим, що відбувається на Сході не зміг. Вирішив  рушити туди з гуманітарною допомогою.

Федір,  Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький:Нас вразив дивізіон, який вийшов із Луганська, тобто,  це хлопці, які з Луганської області ,які полишили домівки рідних,  близьких і вийшли з того регіону.Сімї зруйнувалися деяких ,але вони виконували свій обов’язок  до кінця .

Тарас Синяговський добровольцем пішов служити до батальйону « Айдар»  у  березні 2014 . Згадує: найбільше допомагали волонтери «Полтавського  Батальйону Небайдужих».

Тарас Синяговський, пішов захищати країну в лавах батальйону «Айдар»: Олександра Сиротенко , ми однопартійні, свободівці, дізналася про те , що я у Збройних силах зі мною ще хлопці .Я знаю вона пішла до Владики Федора і почала збирати кошти нам на форму. там були куплені як мені відомо перші 18 комплектів військової форми берці.

6 мільйонів гривень – стільки назбирали волонтери на благодійних ярмарках. Проводили торжища відтоді, як почалося АТО.  За словами Наталії Гранчак ,  нині менше стали їздити на Схід,  бо    зменшилися  і потреби армійців  та  добровольців. Але волонтери  продовжують  надсилати  посилки бійцям.