Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Перший в Україні бджільницький кластер створять на Полтавщині

Перший в Україні бджільницький кластер створять на Полтавщині

Агропромисловий бджільницький кластер «Меди Межиріччя» охоплюватиме 10 районів області - це більше 13-ти тисяч квадратних кілометрів. Зініціювало створення багатогалузеве сільськогосподАрське підприємство «Дружба» із Семенівського району. Воно має 3,5 тисячі бджолиних сімей.

Сергій Семигреєнко Ідея там більш поки що теоретична. Ми очищаємо природу, робимо екологію чище. І дійсно тут понять, що прорве, чи готельний бізнес, чи ресторани, чи зелений туризм. Тут у бізнесі таке: є заробіток і не виходе за рамки розуміння проекту.

Сергій Найденко, який працює на підприємстві, нині навощує рамки для вуликів. А в сезон працюватиме за лінією відкачки меду. Вона дає близько 400 кілограмів продукту за 14 хвилин роботи.

Сергій Найденко, бджоляр Подається сюди корпус з рамками з медом. Підводиться воно сюди. Нажимається на педаль Піднімається корпус сюди. Рамки ідуть дальше. воно автоматично подає туди. Там воно ображається електроножами і далі йде по лінії до центрифуги.

Збільшити обсяги виробництва меду та розширити ринки збуту можна об’єднавшись, говорить координаторка робочої групи з розвитку органічного виробництва Олена Березовська. Кластер, каже, дозволить створити органічну пасіку і зберегти та розмножити бджолині сім*ї. А також розвиватися малим приватним пасікам.

Олена Березовська, координаторка Робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур. Хтось може мати безпосередньо нижчу ціну на вулик. Хтось може мати нові робочі місця, цеха, чи можливість відкрити новий ресторан чи заклад харчування, який буде забезпечувати тих, то робитиме дешевші вулики.

За словами заступниці міністра агрополітики Ольги Трофімцевої, кластери забезпечують розвиток сільських територій. І додає: таких добровільних об'єднань із бджільництва в Україні немає.

Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України є певні ініціативи, які стосуються інших під секторів. Наприклад, є ягідний кластер на Харківщині, є подібного роду ініціативи у західній Україні, які стосуються органічного виробництва. Поступово ця ідея набирає обертів в Україні.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавщини дехто говорить: та це намагання зробити холдинг і поглотити малі пасіки. Ні, це неправда. Ніхто туди нікого не затягує, а тільки пропонується. передбачається, що в рамках кластеру можуть бути запропоновані якісь угоди по співпраці, де, можливо, будуть передбачені якісь внески. Не членські внески, а внески в бізнес.

Нині до створення кластеру долучаються не лише пасічники, а й громадські та освітні організації, підприємці та представник влади. Нагадаю, минулого року на Полтавщині виробили більше 3-х тисяч тонн меду.