Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Миргороді провели майстер-клас з розпису крашанок

У Миргороді провели майстер-клас з розпису крашанок

Розписом крашанок Любов Остапенко захоплюється більше 20 років. Половину з цього часу викладає писанкарство у гуртку, який сама заснувала. Жінка говорить: щоб виготовити креативне великоднє яйце потрібно терпіння та фантазія.

Любов Остапенко, учитель навчально-виховного комплексу «Гелікон»:Писанка буває різна за складністю: можна зробити найлегшу, тому що її можна писати навіть з дітьми-дошкільнятами. Є дуже складні писанки, які я навіть не пропоную, але вони у нас тут є на виставці. Можна подивитися до яких висот можна досягти.

Яйце, писачок, віск та свічка – ось що лежить на робочому місці у миргородців, які прийшли спробувати себе у писанкарстві. Спочатку присутні ознайомилися з особливостями розпису, потім приступили до декору крашанок.

Олена Баштова,учасниця майстер-класу: Раніше я ніколи не пробувала себе у писанкарстві. Мені в принципі процес цікавий. Навіть якщо у людини немає якихось навичок, я думаю що це досить доступно.

Учасників майстер-класу вчили зображати геометричний орнамент. Тетяна Даценко розповідає: у вільний час вишиває. Розписувати крашанки буде вперше.

Тетяна Даценко, учасницямайстер-класу: Як для мене, то звичайно це складно, але цікаво. Якщо це порівняти з вишивкою, то вишивка для мене простіше.

За власним смаком виготовили крашанки учасники майстер-класу з писанкарства