Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Відтепер українці отримуватимуть паспорти лише у вигляді ID-карток

Відтепер українці отримуватимуть паспорти лише у вигляді ID-карток

«Я тобі вручаю твій перший паспорт громадянина України. Будь ласка, це – твій паспорт… Дякую.»

Максиму – 14. Цього дня хлопець вперше отримав біометричний паспорт. Каже: радий, що документ виглядає стильно.

Максим Митриченко: В Європі уже давно отримують карточки, а ми тільки-тільки отримуємо.  І це значить, що ми стаємо ближчими до Європи.

Аліна Щедорська нещодавно вийшла заміж і змінила прізвище. Прийшла подавати документи для отримання ID-картки. Каже: жалкуватиме за паспортом у вигляді книжечки. Документ нового зразка вважає незручними. Говорят, детей не вписывают… Есть дети, хочу, чтобы их вписали. Неудобно… Потому что надо таскать не только о детях, а вообще, всё таскать надо… ВСЕ документы.

Зручність, надійність та можливість спрощеного отримання адміністративних послуг – це головні плюси біометричних паспортів. Так вважає спеціалістка із зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління державної міграційної служби Полтавщини Наталія Терещенко. І додала: усі підрозділи служби нині забезпечені спеціальним обладнанням для виготовлення ID-карток. Це безпечно. ID–картку неможливо підробити. Вона має зручний вигляд. Також вона має багато ступенів захисту.

ID-картки видають на 10 років, розміром вона з банківську. Разом із нею громадяни отримують один аркуш - витяг про реєстрацію місця проживання, - повідомила Наталія Терещенко. І розповіла, де у Полтаві можна оформити такий документ.  Це на провулку Шкільному 4 (Київський районний відділ), на Рибальському 16А (Подільський районний відділ), на Луценка 19А (це Полтавський районний сільський відділ). І Шевченківський районний відділ  за адресою Героїв Сталінграду 30.

Стенд-ап: Безкоштовно ID–картку видадуть, якщо Ви отримуєте її вперше. Адміністративний збір доведеться сплатити, якщо Ви загубили паспорт або вирішили змінити прізвище.

366 гривень треба сплатити, якщо людина хоче отримати новий паспорт у термін до 10-ти робочих днів. 279 гривень – у разі отримання внутрішнього паспорта до 20-ти робочих днів. У 2017-му на Полтавщині видали понад 40 тисяч внутрішніх паспортів нового зразка. Це в 6 разів більше, аніж у попередньому році.