Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Рімейк народної казки "Кривенька качечка" представили в Полтаві

Рімейк народної казки "Кривенька качечка" представили в Полтаві

Минулого разу "Кривеньку качечку" у Полтаві ставили близько 70 років тому. В останній день березня рімейк української народної казки вобласному ляльковому театрі зібрав повну залу юних глядачів.

Лайф: Це класична тростьова. Майже 70% такого репертуару з такими ляльками. Вони складні. Адже треба тримати над ширмою її і треба оживляти.

Валентина Щокіна оживляє ляльок на сцені останні 44 роки. Провідна акторка-майстриня виконує головну роль Оленки у новій виставі "Кривенька качечка". За майже пів століття роботи зіграла чимало ролей, та цю п'єсу вважає особливою, бо вона драматична. А такі в ляльковому театрі бувають край рідко.

Валентина Щокіна, Є що грати, є над чим працювати. Ви знаєте, коли пішло перетворення мачухи і зміючки на жаб.. ми зрозуміли, що діти зрозуміли, що правда восторжествовала і що зло наказане, як і повинно бути.

Єгор Гиря, Мені сподобалося, як дід лякав отих Оленку і бабу оту. І шо вони спасли качечку.

Єгор навчається у другому класі новосанжарської школи. Хлопець розповідає: любить різьбити і малювати. А ще приїздити до Полтави на вистави лялькового театру. Сьогодні привіз із собою тата Олександра. Той працює електриком і ще не ніколи тут не бував. Ділиться: від "Кривенької качечки" в захваті не меншому, аніж син. До вподоби гра акторів, костюми, декорації.

Олександр Гиря, це наша культура, історія, це все розвиває і впливає - як формується дитина. І це треба змалечку прививати до неї.

Олександр Іноземцев, Сама драматургія цікава, серйозна, я б навіть сказав шевченківська. А подача проста, дяти розуміють на свойому рівні, які проблеми ми чіпляєм. Такі речі, як велич душі, наказуємість - воно все читається тут дітьми "люкс".

Готували виставу 2 місяці, задіяли п'ятьох акторів, режисерів, композитора. Режисер та акторська трупа сподіваються, глядачі оцінять нову постановку.