Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Вади слуху для професії не вирок

Вади слуху для професії не вирок

Владислав не розмовляє з народження.Для нього вади слуху – не вирок, - розповідає нам мовою жестів хлопець. Ділиться своїм хобі - це боулінг. Цього тижня він виграв турнір серед молоді. Та головна його пристрасть - професія. За фахом Владислав лицювальник-плиточник.Розповідає: обрав фах за перспективність і заробітну плату.Про свій вибір не жалкує.

Владислав Васько, вчиться на лицювальника-плиточника та монтажникагіпсокартонних конструкцій:Мені дуже подобається працювати з плиткою. Зараз ми робимо опорядження в санвузлі нашого училища. В мене добре виходить.  У нас дружні відносини і зі здоровими, і з нечуючими дітьми. У Полтаві єдиний заклад, де підлітки з вадами слуху можуть отримати середню професійну освіту - це Полтавське вище міжрегіональне професійне училище. Анатолій - цьогорічний випускник. Розповідає про теплі стосунки між студентами різних груп.

Анатолій Омельченко, вчиться  на лицювальника-плиточника та монтажникагіпсокартонних конструкцій: В нас з ними дружні відносини. Ніхто їх не займає. Вони нас також. У нас є спеціальна абетка, ми можемо зними спілкуватися. Хто хоче, той научиться.

Відпрацювати свої вмінняздорові та студенти з вадамиможуть на практиціось в цихнавчально-практичних центрах. У майстернях працюють під керівництвом майстрів виробничого навчання. Тривають ремонтні роботи до року.

Андрій Горященко, директор ДНЗ «Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища»:Задача центру – це саме навчити. Навчити практично тим сучасним методам і методикам, які потребує ринок. В цих центрах також навчаються діти із вадами слуху. Вони потім можуть знайти гідну заробітну плату, тому що вони є кваліфікованими працівниками.Тут студенти практикуються шпаклювати та працювати з гіпсокартоном. А ось у цій майстерні учні навчаються укладати плитку, утеплюватиму підлогу та встановлювати санвузли.

Любов Кісіль, старший майстер,виконуюча обов’язки директора з навчально-виробничої роботи: Центр сантехніки один із шести побудованих в Україні. Побудований він за фінансування Швейцарського уряду. Надані були матеріали і інструменти, яких немає ніде. Ми одні в регіоні на Сумську і Харківську область.

На профільних конференціях студенти вивчають інноваційні будівельні розробки та підвищують професійну майстерність. Випускники закладу випробують себе і в інших галузях: зокрема у спорті. У 2017-му брали участь у Дефлімпіаді. Нині у Полтавському професійному училищі навчаються більше 300 підлітків. Із них 26 студентів мають вадами слуху.