Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

День геолога. Як у Полтаві живе геологічний музей

День геолога. Як у Полтаві живе геологічний музей

Ось цей мінерал -  чароїт.  Він дуже рідкий . Його родовище було відкрите в Росії в єдиному місці на всій земній кулі. Більше такого родовища не знайдено.

Оксана Тацій  -   завідує  геологічним   музеєм  у Полтавському коледжі нафти і газу. Розповідає:  музей існує більше сорока років. У  ньому  -   близько 3000   різних зразків.

Оксана Тацій, завідувачка геологічного музею: В нас є чотири відділи:  відділ гірських породів, відділ мінерали, корисні копалини і палеонтологічний відділ

Працює  пані Оксана у сфері геології більше сорока років. Говорить: десять років працювала геологом  у  Киргизії на  гірській  системі  Тянь-шань.  Зараз - викладає. 

Оксана Тацій, завідувачка геологічного музею: Кращої спеціальності взагалі не буває, чим спеціальність геолога. Спеціальність геологія взагалі це наша земля і ми вивчаємо, і розповідаємо студентам , що на Землі все живе і те каміння , яке зараз є воно колись з’явилося і колись вимирає.

Катерина – студентка першого курсу. Майбутній  геолог. Розповідає:  з  дитинства   цікавилася,  як утворюється каміння, від чого залежить його колір.

Катерина Макаренко, студентка: Ми вивчаємо потрохи мінерали , а скоро буде практика, яку дуже чекаємо. Будемо їхати в кар’єр  і сподіваємося, що все буде добре і ми більше дізнаємося по спеціальності.  

Тетяна Сакова - викладає предмет «Пошуки нафтогазових родовищ». Свого часу вона  також  шукала поклади нафти в Україні.  Каже:  з власного досвіду знає: ця  справа ризикована.

Тетяна Сакова, викладачка: Спочатку ми проводимо сейсморозвідувальні роботи, які допомагають нам виділити об’єкти , де ми будемо розпочинати пошукове буріння. Якщо ми виявили притоки нафту або газу : це такий важливий етап як розвідування.

Нагадаю, свято геолога відзначають з 1966 року.