Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

"Дітей дощу" полтавці підтримали флешмобом

"Дітей дощу" полтавці підтримали флешмобом

14-ти річний Сашко малює,  створює українські комікси. До того ж хлопчик робить 3D аплікації. І це попри те, що в нього аутизм.

Валентина Макаренко, вчитель: Він прослухав казку «Курочка Ряба». Потім він це обдумав і зробив ілюстрації, як він бачить цю казку.

Порушення психічного розвитку у Сашка виявили в дитинстві. У реабілітаційному центрі навчається з 2-го класу.  Після численних занять називає слова та має гарну пам'ять.

Валентина Макаренко, вчитель: Він дуже любе телебачення, запам’ятовує  всіх акторів, навіть їхні роки народження.

За кожною такою дитиною як Сашко,  в центрі закріплено кілька фахівців.  У класах працює учитель та асистент.  Розвивати тих, у кого виявили  аутизм, говорить психолог Юлія Бабанська, потрібно ще до школи. Якщо батьки за допомогою звертаються, коли дитині 6-7 років, то тоді дитина важко піддається корекції. Важливо, щоб звернулися раніше до спеціалістів.

 «Діти дощу»  -  так називають аутистів. Таким людям  складно адаптуватися у соціумі. Їм важко розпізнавати емоції,  висловлювати свої почуття та відчуття, каже психолог Наталія Сухіна.  У кожному класі розробили спеціальні візуальні зони. Розклад З чого починати, знімаємо шарф, чобітки,  і так у дитини виробляється алгоритм дій …

З минулого року Полтавський центр   бере участь у Всеукраїнському експерименті по роботі з дітьми з комплексними порушеннями та аутизмом.Юлія Кондратенко, заступник директора з навчальної роботи: На кожну дитину складається індивідуальна програма розвитку за якою вона навчається цілий рік. Ці діти особливі тим, що в них погано розвинена комунікація, перше, що ми вчимо дітей – це розуміти мовні інструкції, розуміти до них звернення і вчимо виконувати їх ці інструкції.

2 квітня відзначили Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Особливі діти, їхні батьки та вихователі влаштували флешмоб на підтримку людей із аутизмом.