Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві відзначили знавців творчості Миколи Гоголя

У Полтаві відзначили знавців творчості Миколи Гоголя

Десятикласниця Ольга Дуденко - лауреатка цьогорічної премії імені Миколи Гоголя. Дівчина розповідає: оповідання, яке подала на конкурс,  писала кілька днів. Ольга Дуденко, учениця Полтавської гімназії №17:  Сюжет я взяла дуже близький до повісті Гоголя «Шинель». Тобто вони перегукуються і мій твір це продовження повісті.  Мене приваблює творчість Гоголя. Його впевненно млжна назвати новатором серед вітчизняних класиків. Мені подобається його стиль. У нього вийнятова манера письма.

Допомагала  Ользі писати   оповідання її вчителька зарубіжної літератури - Алла Олейникова. Алла Олейникова, вчителька Полтавської гімназії № 17: Вона у всьому знаходить свій оригінальний підхід. Самец е вона проявила при написанні цієї роботи. Тому труднощів з нею ніколи немає. Ще одна лауреатка премії імені Миколи Гоголя – Катерина Коваль. Вона бере участь в такому конкурсі вперше. Говорить: творчий доробок відправляла 9-ом суддям.

Катерина Коваль, учениця Полтавської гімназії № 33: Кожен міг обрати тему, яку забажає. Я обрала тему творчості Гоголя та чим він мене надихає. В його творах присутній український колорит. Це близько до мого серця,моє душі. Від 13-ти до 28-ми років – така вікова категорія учасників  цьогорічної премії імені Миколи Гоголя. Секретарка  журі конкурсу Наталія Горбаньова каже: кількість учасників щороку збільшується. Наталія Горбаньова, секретар журі конкурсу імені Миколи Гоголя: 50-ть  учнів та студентів взяли участь у.  З них 17-ть стали лауратами. Всього  порівнянно з минулим та позаминулим роком. Роботи змістонні. Учнівські роботи відображують знання життєвого шляху і творчої спадщини Миколи Гоголя. А серед студентів мали можливість писати на вільну тему. Здебільшого це були вірші цього року.

 З  міського бюджету на нагороди лауреатам виділили19-ть тисяч гривень. За 4-те місце переможці  отримали  800 гривень, за третє – 1000, за 2 – тисячу двісті .  Лауреати, які посіли перше місце,  отримали  1500 гривень.  Нагадаємо, премію започаткували у 2009-му році до двохсотріччя від дня народження Миколи Гоголя.