Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Уміють радіти життю: портрети дітей з аутизмом показали у Полтаві

Уміють радіти життю: портрети дітей з аутизмом показали у Полтаві

Світлину свого трирічного сина показує Регіна Остапенко. Каже: Сашко не любить дивитися в об’єктив фотоапарату. Хлопчик зазвичай неактивний, але на різки зміни поруч з ним реагує.

Регіна Остапенко: Їх турбує багато навколо. Нові ситуації нові місця, з якими вони не стикалися. Коли мама веде їх в торговий центр, це може бути для них шоком, тому що багато музики, багато навколо людей.

Разом із Сашком на світлинах зображені  близько трьох десятків дітей із Полтавщини. Організаторка виставки розповідає: хотіли показати, що діти з аутизмом вміють радіти життю. А оточуючим потрібно навчитися їх сприймати. Продовжує організаторка фотовиставки «Світ всередині» Людмила Іващенко: Найбільша проблема – це соціум, який не приймає їх від свого незнання. І коли показуєш, що це звичайні діти. Але в них світ трішки всередині, як називається виставка. Ми хочемо показати, що вони теж можуть бути моделями. Вони також живуть і радіють цьому життю.

Толерантно і тактовно поводити себе із дітьми з аутизмом радить психіатр Катерина Бабич. Говорить: таким дітям некомфортно в незвичній обстановці. Страх і напруження в оточуючому світі для них характерне. (1:18-1:30) Коли стикаються із оточуючим світом. Їм важко сприймати цей світ, вони по-особливому сприймають звуки. Дотики і так далі.

Тринадцятирічна Вероніка ходить до школи та має хобі. Дівчинка любить малювати. Її мама Вікторія розповідає: стикалися з багатьма проблемами. Звідти у родини девіз: тільки вперед. Це важкий шлях. Я не буду кривить душею. Але з цими дітьми починаєш цей світ бачити по-іншому. Добріший, яскравіший. Не звертаєш уваги на дрібниці.

Фотовиставку влаштували з благодійною метою. Для присутніх продавали печиво, прикраси та мило ручної роботи. Кошти витратять на реабілітацію дітей.